Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Huawei Honor 6: Osemjadro a špičkové parametre

Huawei Honor 6: Osemjadro a špičkové parametre
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Čínsky výrobca Huawei dnes ukázal svetu svoj nový smartfón Honor 6 pred tým známy ako Mulan, ktorý sa pýši poriadne slušnými parametrami – a práve preto bude i stáť na čele zariadení tohto výrobcu. Má za úlohu trochu zahustiť situáciu medzi top smartfónmi sveta. Jeho hrúbka je pritom len minimálnych 6,5 mm.

Zariadenie Huawei Honor 6 je zaodeté alumíniovým telom a vlastní displej veľkosti 5 palcov s rozlíšením full HD (1,080p). Vo vnútri sa nachádza až 8-jadrový procesor Kirin 920, ktorý tvoria štyri jadrá Cortex A15 a rovnako štyri v podaní Cortex A7. Grafiku má na starosti rýchly Mali T628. Súčasťou čipsetu je aj modem podporujúci LTE a teoreticky podporujúci downloadovú rýchlosť do 300 Mbps. Kirin 920 sa tak vyšplhal na špecifiká prichádzajúceho Snapdragonu 805.

Podľa slov šéfa Huaweiu je ich Kirin dokonca výkonnejší – no to budú vedieť posúdiť až neskoršie porovnávacie testy.  Honor 6 prichádza s pamäťou RAM veľkosti 3 GB a úložným priestorom 16/32 GB s rozšírením kapacity o mikro SD kartu. Nechýba najnovší Android KitKat verzie 4.4.2 s nadstavbou huawejáckeho Emotion UI 2.3. Zadný fotoaparát rozlíši až 13 mpx a predný 5 mpx. Dátum spustenia predaja ani cena zatiaľ nie sú známe.