Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CES 2016: GAIA - výkonné zabezpečenie pre Smart TV

CES 2016: GAIA - výkonné zabezpečenie pre Smart TV
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
5. 1. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Samsung predstavila systém GAIA, výkonné a obsiahle trojstupňové riešenie zabezpečenia pre kompletný rad Smart TV so systémom Tizen. Táto služba chráni užívateľa vo všetkých oblastiach ekosystému Smart TV vrátane zabezpečenia služieb, softvéru aj hardvéru.

„Ochrana osobných údajov spotrebiteľa je pre Samsung nanajvýš dôležitá, a to jednak z hľadiska hodnôt spoločnosti, ale tiež preto, že zaistenie bezpečnosti je nutné pre ďalší rozvoj a úspech prostredia Internetu vecí (IoT),“ povedal Hyun Suk Kim, prezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „GAIA je zabezpečenie, ktoré poskytne zákazníkom ochranu dát nielen v súčasnosti, ale aj v budúcnosti.“

GAIA chráni osobné dáta spotrebiteľov tromi spôsobmi. Najprv využíva tzv. Secure Zone, virtuálnu bariéru, ktorá vytvára zaistený priestor a chráni zásadné operácie. Zabezpečený Keypad/Number Pad, virtuálny mechanizmus pre vkladanie dát zobrazený na TV obrazovke, zabezpečuje osobné dáta spotrebiteľov, ako sú napríklad číslo platobnej karty a heslo.

Samsung, CES 2016, GAIA, televízor, smart TV, IoT, bezpečnosť, technológie, novinky, inovácie, technologické novinky

Druhým stupňom ochrany je šifrovanie dôležitých dát prenášaných medzi televízorom a serverom IoT služieb. Vstavaný GAIA anti-malware systém detekuje a blokuje akýkoľvek neautorizovaný program, ktorý môže byť použitý pre hackovanie systému, alebo na vykonávanie zmien v kľúčových častiach operačného systému Smart TV.

Tretím prvkom zabezpečenia je posilnenie hardvéru. OS Tizen je rozdelený na dve časti, ktorých dáta sú zabezpečené oddelene. Verejný kľúč, ktorý overuje osobné informácie, je tiež súčasťou hardvérového čipu.

V roku 2016 sa stáva televízor centrom Internetu vecí (IoT) v domácnosti. Všetky tohtoročné modely SUHD TV sú okrem zabezpečenia GAIA vybavené technológiou IoT, ktorá umožňuje televízoru stať sa ovládačom všetkých IoT služieb v domácnosti.

(Zdroj: Tlačová správa Samsung)