Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Hlasom ovládaná bezpečnostná kamera odrádza votrelcov svetlom

Hlasom ovládaná bezpečnostná kamera odrádza votrelcov svetlom
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
29. 3. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Firma Yale, dcérska spoločnosť Assa Abloy, má vo svojom portfóliu domácej bezpečnosti nielen zámky, ale do ponuky zaradila aj novú bezpečnostnú externú kameru All-in-One. Tá odrádza potenciálnych votrelcov za pomoci výrazného svetla a zvuku a navyše sa dá ovládať aj hlasovými príkazmi.

Nová bezpečnostná kamera Yale All-in-One zaznamenáva udalosti pred objektívom v rozlíšení 1080p a pre nepretržité monitorovanie priestoru disponuje aj režimom nočného videnia. Vstavaný reflektor s nastaviteľným jasom sa dá nastaviť na automatické rozsvietenie, keď infračervený senzor deteguje pohyb pred kamerou. Ďalším bezpečnostným prvkom je zvukový alarm, ktorý odrádza neželaných návštevníkov od objektu.

Bezpečnostná kamera Yale All-in-One

Kamera posiela oznámenia o udalostiach do sprievodnej mobilnej aplikácie Yale View a navyše prostredníctvom zariadení, ako je Echo Show a Echo Spot dokáže kamera spolupracovať aj s obľúbenou digitálnou asistentkou Amazon Alexa. Vďaka tomu môže používateľ Alexu požiadať, aby mu ukázala záber na predné dvere a potom môže používateľ komunikovať s návštevníkmi pomocou integrovaného mikrofónu a reproduktoru.

Bezpečnostná kamera Yale All-in-One

All-in-One kamera je odolná voči poveternostným vplyvom v kategórii IP65. Okrem montáže v exteriéri sa dá použiť aj v interiéri. Záznam sa ukladá na SD kartu, takže je možné sa vyhnúť poplatkom za mesačný prenájom cloudového úložiska.

Bezpečnostná kamera Yale All-in-One je už v predaji za cenu 119,99 libier (približne 139 EUR).

Bezpečnostná kamera Yale All-in-One