Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Easybreath vám predstaví nový spôsob potápania

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Easybreath je nová potápačská maska, ktorá využíva systém dvojitého prúdenia vzduchu - dýchacia trubica vyčnievajúca nad vodu je vstavaná k maske vo vrchnej časti. Pri nádychu prúdi vzduch k nosu vo viacerých smeroch, no výdych je vďaka systému bez spätného chodu vzduchu odvádzaný inou cestou.

Potápanie sa s potápačskými okuliarmi a dýchacou trubicou, alebo skrátka len ľudovo – šnorchlovanie, patrí k najobľúbenejším činnostiam počas našich dovoleniek pri mori. No šnorchlovanie veru neoplýva samými dokonalosťami... Ak nerátame sploštené črty tváre, je tu ešte stále veľa ďalších drobných nepríjemností. Napríklad to, že nemôžeme dýchať ústami a nevidíme v plnom rozsahu nášho zorného poľa. Na to sú však vývojári a tí prišli s maskou na potápanie Easybreath. Tá má celkom novú konštrukciu, ktorá zakryje celú tvár. No báť sa netreba, nedochádza ani k zahmleniu skla. Easybreath totiž využíva systém dvojitého prúdenia vzduchu.

Dýchacia maska Easybreath uľahčí šnorchlovanie počas dovolenky

Dýchacia trubica vyčnievajúca nad vodu je vstavaná k maske vo vrchnej časti. Pri nádychu prúdi vzduch k nosu vo viacerých smeroch, no výdych je vďaka systému bez spätného chodu vzduchu odvádzaný inou cestou. Všetko lepšie dopovie priložené video. Výsledkom je okrem pohodlnejšieho dýchania i to, že sa predné sklo nezaparuje, pretože prebieha neustála cirkulácia vzduchu. Okrem toho majú Easybreath ďalšiu výhodu v tom, že vidíte až v 180 stupňovom rozsahu a dýchacia trubica obsahuje i detektor v podobe plaváčiku, ktorý sa uzavrie, ak sa dostanete pod hladinu.