Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung ide bobovať s Jamajkou na ZOH v Soči

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na minulých ročníkoch jamajský tím chýbal, pretože sa im nepodarilo na jednej strane klasifikovať, no na druhej strane im chýbala i sponzorská podpora na riadne tréningy a podmienky. Spoločnosť Samsung sa teda rozhodla podporiť špeciálne tento exotický tím. Podľa vyhlásenia na nich zapôsobila ich vytrvalosť na ceste za snom.

Zrejme poznáte americkú komédiu Kokosy na snehu. Vedeli ste však, že je podľa skutočnej udalosti? Jamaský tím štvor-bobistov sa naozaj historicky prvýkrát objavil na Zimných Olympijských hrách v Calgary v roku 1988. Naposledy sa im ešte podarilo šmýkať sa dolu dráhou v Sault Lake City v roku 2002. Po 12 rokoch sa teraz opäť bobisti vracajú, i keď iba v 2-boboch. Predstavia sa na ZOH v Soči, ktoré začínajú zajtra, pod pilotným vedením 46-ročného Winstona Wattsa a spolu s brzdárom Marvinom Dixonom.

Na minulých ročníkoch chýbali, pretože sa im nepodarilo na jednej strane klasifikovať, no na druhej strane im chýbala i sponzorská podpora na riadne tréningy a podmienky. Spoločnosť Samsung sa teda rozhodla podporiť špeciálne tento exotický tím. Podľa vyhlásenia na nich zapôsobila ich vytrvalosť na ceste za snom: „Keď sme sa pár týždňov pred začiatkom hier v Soči pustili do práce, mali sme neustále na mysli, že niektoré z najviac inšpirujúcich príbehov nie sú o medailách, ale o tom, že pretekári musia na svojej ceste za olympijskými hrami prekonať neuveriteľné prekážky. Samsung sa hrdo pripája k skupine priaznivcov z celého sveta, ktorí sa spojili na podporu jamajského bobového tímu,“ povedala Younghee Lee, výkonná viceprezidentka globálneho marketingu IT a mobilnej divízie spoločnosti Samsung Electronics. Samsung podporuje tento tím pod heslom Keep on Pushing v mediálnej kampani a tiež svojimi zariadeniami Galaxy Note 3 a tabletmi.