Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Staňte sa profesionálnym hráčom i trénerom golfu

Staňte sa profesionálnym hráčom i trénerom golfu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Epson predstavuje svoje nové zariadenie M-Tracer For Golf a aplikáciu, ktoré vám pomôžu s novým spôsobom tréningu a analýzy. Senzor pripevnený na golfovej palici sa skladá z ďalších senzorov – z gyroskopu a nájdu sa tu až 2 senzory merajúce akceleráciu.

Plánujete začať s golfom, no najradšej by ste to všetko zvládli sami, bez pomoci trénera? Žiaden problém, pretože spoločnosť Epson predstavuje svoje nové zariadenie a aplikáciu, ktoré vám pomôžu s novým spôsobom tréningu a analýzy. Ide o senzor M-Tracer For Golf, ktorý sa pripevní ku golfovej palici v hornej časti pod miestom, kde ju držíte. Senzor sa skladá z ďalších senzorov – konkrétne z gyroskopu a nájdu sa tu až 2 senzory merajúce akceleráciu, ktoré zaznamenajú od 16 do 300 G. Vďaka tomu meria M-Tracer zmeria orbit vášho švihu, no tiež aj taký uhol vašej tváre v momente odrazu. Tieto základné senzory spolu s inými meraniami prebiehajúcimi v hlavnom senzore tvoria obsah, ktorý sa prenáša do smartfónu. V aplikácii sa potom zobrazuje animácia i grafy pozostávajúce z vašich ehm, epických výkonov a dokonca si môžete váš náprah-švih pozrieť až z 3 rôznych uhlov pohľadu.

Epson prináša zarriadenie M-Tracer, ktoré rozanalyzuje váš švih

Aplikáciu vytvorili spolu s Espon i spoločnosti Sport Dynamics a Informatické laboratóriá na Výskumnom inštitúte v Keio. Aplikácia dokáže zhromaždiť spolu až 2,000 náprahov v cloudovom úložisku a asi 300 v samotnom smartfóne. Senzor bude dostupný od apríla v Japonsku.