Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

ES-Kape: Plavidlo, ktoré zložíte ako matriošku

ES-Kape: Plavidlo, ktoré zložíte ako matriošku
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
1. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

15 rokov pracovali vývojári z Mokai na koncepte, kým plavidlo ES-Kape uvidelo svetlo sveta. Jeho jedinečnosť je v tom, že sa dá rozobrať na 3 časti, ktoré zapadnú do seba a ušetria tak množstvo priestoru. ES-Kape sa tak stáva ideálnym na prevoz.

Ak patríte k ľuďom ktorí milujú splavy, divoké vody - alebo len pokojnú plavbu po jazere, potom by vo vašej výbave nemal chýbať Mokai ES-Kape. Je to plavidlo, ktoré nezaberie mnoho miesta – no pritom nie je nafukovacie! Jeho výhodou je to, že sa dá zložiť do 3 častí a na jeho prevoz potom už nepotrebujete príves či upevnenia na streche dodávky, ale hravo ho preveziete vo svojom SUVčku. Tri časti majú po spojení dĺžku 3,4 m, no keď sa poskladajú do úspornej formy, meria tento „balík“ iba 2 m a hodí sa pre 1 - 2 osoby.

                     Vybavenie Mokai vo vnútri

ES-Kape na svoj čas čakal 15 rokov. Pracovalo na ňom viacero vývojárov, ktorých cieľom bolo postaviť taký čln, aby dostal rybárov, dobrodruhov i lovcov k ťažko dostupným miestam. Museli si poradiť s tým, aby plavidlo zvládlo plytčiny či plavbu proti prúdu. Na tento účel slúži aj motor, ktorým je ES-Kape tiež vybavené. Klasický závesný motor by mohol v režime zloženia na 3 časti poriadne zavadzať, a tak je motor integrovaný v zadnej časti plavidla. Ovláda sa pomocou tlačidiel a joystiku a dosahuje rýchlosť 32 km/h. ES-Kape má telo vyrobené z vysoko odolného polyetylénu a elektronika motora je chránená štandardami IP65 a IP68, ktoré vravia o odolnosti voči prachu a vode.