Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Adidas: Brazuca prešla absolútnou inováciou!

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Adidas má pre tohtoročnú brazílsku futbalovú slávnosť FIFA 2014 nachystanú jednu špecialitu - je ňou lopta, ktorá obsahuje kamery, vďaka ktorým uvidíme 360-stupňový subjektívny pohľad letiacej strely.

Pre tých, ktorí sú fanúšikmi skôr technológií ako športu, vysvetlím hneď na začiatku, že Brazuca je oficiálny názov futbalovej lopty, s ktorou sa bude hrať v tomto roku Svetový pohár FIFA v Brazílii. Je 13.generáciou lopty a jej povrch sa skladá zo 6 profilovaných častí. Oficiálny sponzor Adidas, ktorý zároveň loptu prináša, však spravil jednu zásadnú zmenu. Z Brazuca spravil Brazucam. Obsahuje totiž kamery, ktoré z nej robia 360-stupňového snímača panoramatických záberov.

Adidas chce týmto spôsobom priniesť nový zážitok divákom. Po Google Glasses nasadených v NBA sa tak dočkáme technologického pokroku i vo futbale. Bohužiaľ, táto lopta zrejme nebude „tou“ loptou, s ktorou sa budú hrať jednotlivé zápasy, bude sa skôr využívať na dokumentárnejšie a ilustračné zábery či dokrútky s hráčmi. To z nej však nerobí menej zaujímavú vec.