Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Rizer nakláňa bicykel, aby bola stacionárna jazda realistickejšia

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
28. 7. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Pri použití interaktívneho cyklistického programu jazdec na cyklistickom trenažéri zvyčajne sedí rovno, bez ohľadu na zmeny v teréne na obrazovke. Systém Rizer však nakláňa bicykel hore a dole, aby jeho poloha zodpovedala kopcom a údoliam v programe a zároveň umožňuje používateľovi riadiť do strán.

Cyklistický simulátor Rizer, ktorý vyrobila talianska spoločnosť Elite, je navrhnutý tak, aby ho bolo možné používať so samostatným stacionárnym cyklistickým trenažérom od spoločnosti Elite alebo od tretej strany. Kým je zadný koniec bicykla spojený s týmto trenažérom, jeho vidlica sa pripevní k systému Rizer.

Cyklistický simulátor Elite Rizer.

Keď používateľ začne jazdiť po animovanej ceste s jedným z niekoľkých kompatibilných programov (napríklad populárny Zwift), systém Rizer používa na bezdrôtovú komunikáciu s tabletom alebo notebookom, na ktorom je program spustený, rozhranie Bluetooth alebo ANT +. Keď sa vo virtuálnom prostredí na obrazovke objaví stúpanie alebo klesanie, Rizer zareaguje zdvihnutím prednej časti bicykla až o 20 stupňov alebo jeho znížením až o -10 stupňov. Používatelia môžu pomocou ovládacích prvkov na tlačidle alebo prostredníctvom sprievodnej mobilnej aplikácie pre iOS / Android tiež manuálne nastaviť uhol podľa svojho výberu.

Cyklistický simulátor Elite Rizer.

Systém Rizer navyše umožňuje vidlicu a riadidlá otáčať tam a späť zo strany na stranu. Podľa spoločnosti Elite to prispieva nielen k realistickejšiemu stacionárnemu cyklistickému zážitku, ale aj k zlepšeniu pocitu z riadidiel a komfortu jazdy. Navyše sa zapájajú svalové skupiny, ktoré by boli používané pri jazde na skutočných cestách. Systém samozrejme umožňuje používateľom virtuálne riadiť svojho cyklistického avatara v rámci programu, čo nebýva možné na všetkých platformách.

Cyklistický simulátor Elite Rizer.

Samotné zariadenie má hliníkovú vežu a oceľovo-hliníkovú platformu. Vďaka štyrom nastaviteľným nohám je údajne veľmi stabilné a zvládne maximálne zaťaženie 120 kilogramov. Navyše je údajne kompatibilný s prakticky všetkými bicyklami, pretože je dodávaný s vlastným adaptérom.

Cyklistický simulátor Elite Rizer by mal byť k dispozícii od tohtoročnej jesene za cenu 1 099 dolárov.