Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Blu-ray od Samsungu s UHD upscalingom

Blu-ray od Samsungu s UHD upscalingom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung prináša nové Blu-ray prehrávače s UHD upscalingom, ktoré zabezpečia ostrý obraz pomocou prevodu obsahu do UHD rozlíšenia. Podporujú viacero formátov aj kodekov, no i pripojenie externých zariadení a 3D technológiu.

Samsung je tu s novou generáciou prehrávačov Blu-ray u UHD upscalingom. Táto technológia zabezpečí, aby sa bežné rozlíšenie previedlo na UHD – a to i v prípade, že obsah z UHD zdroja nepochádza. „Aj keď nemáte doma Smart TV, môžete s novými Blu-ray prehrávačom využívať všetky inteligentné funkcie. Od modelu BD-H6500 vyššie v nich totiž nechýba funkcia Smart Hub, ktorá vám sprístupní veľké množstvo internetového obsahu a skvelých aplikácií na akomkoľvek televízore,“ hovorí Miroslav Záhorec, produktový manažér AV/TV spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, a dodáva: „O jednoduché pripojenie do internetu sa postará vstavané Wi-Fi.“

Blu-ray prehrávače podporujú pripojenie externého pevného disku a pamäte cez USB konektor, takže získate bezproblémové a rýchle prepojenie so všetkými multimédiami. Novinky prečítajú viaceré kodeky a formáty, nechýba však ani technológia Full HD 3D, ktorá disponuje funkciou automatického nastavenia kontrastu.

Samsung ponúka dva modely, prvým je BD-H6500, ktorý je jednoduchým, hodí sa pre nováčikov v tejto oblasti a prináša Smart funkcie i bezdrôtové pripojenie do internetu.

Model BD-H8900 je určený trochu náročnejším používateľom, obsahuje dokonca i 1 TB HDD a poskytuje Smart funkcie. No je tu zmena s tým, že umožní nahrávať relácie i seriály na pevný disk – pomocou kombinácii tunerov pre pozemné aj káblové televízne vysielanie (DVB-T a DVB-C). Slúži teda i ako PVR s duálnym nahrávaním.