Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

B&O vydáva dvojicu špičkových domácich bezdrôtových reproduktorov

B&O vydáva dvojicu špičkových domácich bezdrôtových reproduktorov
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
10. 3. 2023
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Dánska luxusná audio značka Bang & Olufsen (B&O) oznámila, že jej vysokokvalitný reproduktor Beosound A9 sa posunul do svojej piatej generácie a 360-stupňový reproduktor Beosound 2 sa dostáva do svojej tretej iterácie. Výrobca sa zameriava aj na dlhú životnosť vďaka modulu „odolného voči budúcnosti“, ktorý je nainštalovaný v každom bezdrôtovom domácom reproduktore.

Oba špičkové bezdrôtové reproduktory prichádzajú v nových farebných variantoch, ako aj s vylepšenými možnosťami pripojenia. No čo je dôležitejšie, budú mať novú technológiu odolnú voči budúcnosti v podobe vymeniteľného systémového modulu, ktorý spoločnosť B&O ošetrila dostatočným výpočtovým výkonom, aby umožnila operačnej platforme Mozart prijímať softvérové aktualizácie „na mnoho rokov dopredu“. A ak niektorý zo súčasných komponentov pripojenia a streamovania zastará, zastaraný modul sa dá vymeniť za aktualizovaný.

Zariadenie Beosound A9, ktoré vyzerá ako nóbl satelitná anténa do obývačky, bolo prvýkrát predstavené v roku 2012 a do roku 2019 dosiahlo svoju štvrtú generáciu. Rovnako ako jeho predchodcovia, aj najnovší model je kvalitné Hi-Fi zariadenie, ktoré sa pýši siedmimi meničmi v podobe wooferu napájaného 400-wattovým zosilňovačom triedy D, dvoma stredotónovými meničmi a dvoma plnorozsahovými jednotkami, z ktorých každá je poháňaná vlastným zosilňovačom triedy D, plus dvoma výškovými meničmi, ktoré dostali vlastné 150-wattové zosilňovače.

Domáci bezdrôtový reproduktor Bang & Olufsen Beosound 9 piatej generácie.

Okrem toho reproduktor disponuje bezdrôtovými technológiami Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.3, podporuje viacúrovňové konfigurácie, streamovanie cez AirPlay 2, ako aj internetové rádio Spotify Connect, Deezer a TuneIn. Systém je možné pripojiť k routeru vďaka dodávanému ethernetovému portu.

Skladby možno prehrávať, pozastaviť alebo preskočiť poklepaním na hornú zadnú plochu a hlasitosť prehrávania možno ovládať posunutím ruky. Na zvukovú personalizáciu a ovládanie prehrávania možno použiť aj sprievodnú mobilnú aplikáciu.

Bezdrôtový multiroom reproduktor Beosound 2 má akúsi futuristickú atmosféru kuchynského spotrebiča a má zhruba kužeľovité telo vyrobené z vysokokvalitného hliníka, ktoré je zakončené výškovým meničom so spádom nadol, sústredeným na šikovný reflektor na rovnomerný rozptyl zvuku. Cez bočné mriežky vykúkajú dva stredotónové meniče a jednotka je mierne vyvýšená, aby subwoofer smerujúci nadol získal trochu vzduchu.

Domáci bezdrôtový reproduktor Bang & Olufsen Beosound 2 tretej generácie.

Výškový menič je poháňaný 15 W zosilňovačom triedy D, stredotónové meniče sú napájané každý 15 W zosilňovačom a basový menič má vlastný 30 W zosilňovač. Tento model obsahuje rovnaké možnosti bezdrôtového pripojenia ako jeho väčší súrodenec, ale spoločnosť B&O pridala aj inteligentný systém Active Room Compensation, ktorý umožňuje flexibilné umiestnenie bez straty kvality zvuku.

Bezdrôtový reproduktor Beosound A9 piatej generácie sa začne predávať tento mesiac za ohromujúcu cenu 3 599 EUR, zatiaľ čo model Beosound 2 tretej generácie bude k dispozícii od apríla za rovnako ohromujúcu cenu 2 999 EUR.

Domáci bezdrôtový reproduktor Bang & Olufsen Beosound 9 piatej generácie a Beosound 2 tretej generácie.