Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Whirlpool AKZM 8910 IXL

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
19. 9. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Pri klasických rúrach na pečenie spotrebiteľov asi už len tak niečo neohúri, no pri rúre Whirlpool AKZM 8910 IXL by predsa len mohli zbystriť pozornosť. Tá sa totiž môže pochváliť indukčným spôsobom pečenia, ale aj viacerými ďalšími zaujímavými funkciami, vrátane inteligentných programov.

Táto rúra je samostatná, teda nepatrí k nej horná časť v podobe sporáka. Ide o vstavanú rúru, ktorá je súčasťou kuchynskej linky. Znamená to, že si nemusíte lámať hlavu pri výbere farby, či vizáže. Dizajn je okrem toho v prevedení Cube Fusion so zapustenou rukoväťou a tvorí elegantný súlad kovu a skla v čistých líniách. Spotrebič patrí do energetickej triedy A+, teda trieda A so zníženou spotrebou ešte o ďalších 30%.

No a povrch rúry je vybavený technológiou iXelium. Tá povrch spotrebiča chráni pred zostarnutím, či zažltnutím, ďalej pred vznikom škvŕn, ale aj pred poškriabaním. Takýto povrch sa pritom aj oveľa jednoduchšie čistí ako bežné. Zrkadlové dvere Smart Clean sa skladajú z troch vrstiev skla, medzi ktorými vďaka chladiacemu ventilátoru stále cirkuluje vzduch. Takže ani počas pečenia by sa na skle dverí nemal nikto popáliť.

Výbavu dverí ďalej dopĺňa aj tlmené zatváranie Soft Closing. Modernosť prináša aj čierno-biely displej zobrazujúci text a dotykové ovládanie funkcií. Pomocou neho sa dá vyberať z množstva programov na pečenie, vrátane indukčného pečenia. Zdrojom tepla potom nie je len ohrevné teleso, ale je to výsledok spojenia dvoch polí. Súčasťou výbavy je preto vyberateľná indukčná doska a špeciálny vodivý nerezový plech, keďže práve s ním je indukcia funkčná. Okrem toho nechýba ani smaltovaný plech.

Rúra má objem sedemdesiattri litrov a piecť môžete naraz až na troch úrovniach. Nedochádza pritom k miešaniu vôní. Určite oceníte vyspelý systém Ready 2Cook s nútenou cirkuláciou na dodávanie vzdušných prúdov bez predohrevu. Šetrí nielen váš čas, ale aj peniaze. Rúra však disponuje i klasickým dolným a horným ohrevom, pre tradičný spôsob pečenia, pri teplotách od päťdesiat do dvestopäťdesiat stupňov Celzia. Nechýba ani gril vhodný na pečenie menších kúskov jedla, alebo kombinácia grilu a ventilátora pre väčšie kusy mäsa.

Rúra teda obsahuje teplovzdušnú funkciu, ktorú predstavuje kombinácia zadného ohrevného telesa a ventilátora. Oba prvky sa potom starajú o rovnomernú cirkuláciu horúceho vzduchu. Celkový počet automatických programov je až tridsať, vrátane ôsmich základných a siedmych špeciálnych funkcií. Za všetko hovorí program na rozmrazovanie, ktorý využíva ventilátor, ale aj program na udržiavanie jedla pri teplote šesťdesiat stupňov Celzia. Zaujme i režim na pečenie pizze, ale aj taký Eco režim. Je energeticky úsporný, s prerušovanou funkciou ventilátora. Náhodným úrazom určite zabráni detská poistka, ktorá uzamkne nastavené funkcie, prípadne zabráni celkovo zapnúť spotrebič.

No a na okrasu tu určite nie je ani inteligentná technológia šiesteho zmyslu, ktorá za vás zistí hmotnosť pripravovaného jedla a automaticky zreguluje teplotu a čas pečenia. Veru, funkcií neúrekom. A presne to charakterizuje modernú indukčnú rúru AKZM 8910 IXL od Whirlpool.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)