Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

GoPro Hero 4: Trojica nových hrdinov

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
30. 9. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Výrobcu akčných terénnych kamier GoPro netreba nijak zvlášť predstavovať, a tak bez dlhých úvodov rovno k veci – na svete je nová trojica z novej série 4. Kamery sa líšia samozrejme špecifikáciami – čiže i cenou. Najvyššia rada však dokáže nakrúcať už vytúžené 4K video pri 30 fps.

GoPro prešla od svojho prvého modelu (35 mm kamera), ktorý sa dal pripevniť na ruku, poriadnym vývojom. Najnovšie sa môže pochváliť Ultravysokým HD rozlíšením, teda 4K so slušnejším počtom obrázkov za sekundu. Nová séria s číslom „4“ však prináša rovno 3 modely, ktoré disponujú rozličným vybavením. Kráľovnou je GoPro Hero 4 Black, teda kamera v čiernom prevedení. Tá ako jediná nakrúca UHD pri 30 fps. Rovnako tu však nájdeme aj možnosť robiť video v 1080p s rýchlosťou 120 fps, či dokonca 2,7K video pri 50 fps. Hero s číslom 3 síce vedela tiež točiť 4K, no len pri 15 fps, čo nebola práve najlepšia voľba pre profesionálne zábery.

Zaujímavosťou je aj tzv. „highlight tag“, ktorý vám umožní označiť najdôležitejší moment vášho videa, a to pomocou WiFi tlačidla na bočnej strane. Keď si teda video importujete do GoPro Studio softvéru, ľahko nájdete tú svoju adrenalínovú čerešničku.

Po novom si tiež môžete v rámci funkcie Protune lepšie prispôsobovať hodnoty ISO či iné nastavenia expozície a farieb. Uplatnenie si našli dva nové režimy Night Lapse a Night Photo. Sú prichystané pomôcť vám pri záberoch počas slabších svetelných podmienok. Nechýba konektivita Bluetooth, WiFi a zmeny sa udiali aj pri spôsobe vyberania batérie. Tá sa momentálne ľahšie vyberie z útrob kamery. Cena za Black má byť 500 dolárov.

Druhou novinkou je GoPro Hero 4 Silver. Tá nakrúca 4K len pri 15 fps, no rovnako obsahuje novinky v rámci nastavení a má dokonca niečo, čo Black nemá. Tým je vstavaný dotykový displej, pomocou ktorého sa vraj lepšie orientuje v nastaveniach. Mimochodom, Black i Silver robia stillky do 12 mpx. Cena Silver je 400 dolárov.

Poslednou je kamera s krátkym názvom Hero. Nakrúca do 1080p pri 30 fps a jej stillky majú 5 mpx. Má vstavanú batériu a zaujímavosťou je integrovaný vodeodolný obal. To uľahčí nabíjanie aj počas nakrúcania. A jej cena? Parádnych 130 dolárov.