Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Laserový 4K projektor ViewSonic sa pripája k radu Designed for Xbox

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
20. 11. 2023
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Začiatkom roka spoločnosť ViewSonic vydala svoje prvé 4K LED herné projektory „Designed for Xbox“ v čiernej a zelenej farbe, ktoré sa hodia k hernej konzole. Teraz spoločnosť uviedla na trh model 4K laserového projektora s nízkou úrovňou latencie a jasom až 3 500 lúmenov, ktorý sa tiež môže hrdiť označením „Designed for Xbox“.

Hoci sa diváci filmov môžu tešiť na obraz „True 4K HDR“ s uhlopriečkou až 300 palcov (7,62 metra), konzoloví hráči, ktorí chcú využiť vstupné oneskorenie len 4,2 milisekundy, budú musieť znížiť rozlíšenie na 1080p. Projektor však ponúka aj rozlíšenie QHD (1440p) pri obnovovacej frekvencii 120 Hz „pre kvalitný a plynulý herný zážitok“.

4K laserový projektor ViewSonic LX700-4K „Designed for Xbox“.

Laserovo-fosforový zdroj svetla vydáva jas až 3 500 ANSI lúmenov a mal by mať životnosť až 30 000 hodín používania. Výhodou tohto projektora je aj 1,36-násobný optický zoom, horizontálne / vertikálne nastavenie lichobežníkového skreslenia a zarovnanie do štyroch rohov, zatiaľ čo technológia posunu šošoviek umožňuje posunúť premietaný obraz vertikálne bez potreby zmeny polohy projektora.

4K laserový projektor ViewSonic LX700-4K „Designed for Xbox“.

Jednotka nie je vybavená vstavaným rozhraním Wi-Fi, ale výrobca uvádza, že je kompatibilná so zariadeniami na streamovanie, ako sú Chromecast, Apple TV, Fire TV a Roku. Na napájanie pritom slúži port USB v blízkosti portu HDMI (jeden z týchto portov HDMI je vybavený funkciou eARC na integráciu s externým zvukovým systémom). Vzadu sa nachádza 3,5 mm audio konektor, ale projektor má aj vlastný 15 W mono reproduktor pre pohodlie typu „všetko v jednom“.

Nový 4K laserový projektor ViewSonic LX700-4K „Designed for Xbox“ je už k dispozícii, hoci ceny zatiaľ neboli zverejnené.

4K laserový projektor ViewSonic LX700-4K „Designed for Xbox“.