Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Theatre Box: Kompaktný priestorový zvuk

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
5. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Pre dosiahnutie priestorového zvuku je zvyčajne potrebné mať sústavu viacerých reproduktorov rozostavenú po miestnosti, čo môže občas priniesť problémy s ich rozmiestnením hlavne v prípade, keď je v izbe málo miesta. Theatre Box však ponúka priestorový zvuk vtesnaný do jedného malého a obdĺžnikového tela reproduktora.

Spoločnosť Acemile predstavila svoj malý a ľahký prenosný reproduktor, ktorý vďaka novej technológii Q3D Holophony je schopný prenášať zvuk po celej miestnosti bez potreby presného umiestnenia ako u bežných priestorových reproduktoroch.

Táto technológia používa vlastný algoritmus založený na zlučovaní polí jednotlivých zvukových vĺn. Meraním audio priestoru prostredníctvom vstavaného mikrofónu sa tak dosahujú súvislé navrstvené zvukové vlny, ktoré sa šíria ako také kruhy na vodnej hladine.

Theatre Box

Theatre Box nevyžaduje sám o sebe internetové pripojenie, audio dáta prehráva prostredníctvom Bluetooth 4.0 pripojenia. Prehrávať tak môže zo všetkých mobilných zariadení vybavených operačnýcm systémom Android, iOS alebo Linux, či z pevného počítača alebo smart televízora. To všetko s dosahom do 9 metrov.

Tento 4.1 kanálový systém je vybavený štyrmi 2-palcovými reproduktormi a jedným 3-palcovým aktívnym basom. Ovládať sa môže cez dotykové ovládacie prvky umiestnené na jeho povrchu. Frekvenčný rozsah Theatre Box je 20Hz – 20kHZ pri maximálnom výkone 125 wattov.

Theatre Box

Theatre Box pri svojich rozmeroch 260 x 110,5 x 85 milimetrov váži iba 1,5 kilogramu a je preto ľahko prenositeľný. Reproduktor sa dodáva v štyroch farebných variantách: čiernej, blankytne modrej, oceľovej červenej a bielej.

Podľa vyjadrenia spoločnosti by ich systém mal byť schopný pokryť plochu až 186 metrov štvorcových a reprodukovaná hudba by mala znieť rovnako dobre z ľubovoľného miesta v miestnosti. Vstavaná lítium-iónová batéria pri plnom dobití udrží zariadenie v chode približne 20 hodín. A to je dostačujúci čas na riadnu hudobnú produkciu.

Theatre Box