Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Z:ero: Digitálne slúchadlá s DAC a zosilňovačom

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
6. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Digitálne slúchadlá Z:ero od vývojárskeho tímu Zorloo sľubujú hudobný zážitok vo vysokom rozlíšení pri počúvaní audio nahrávky priamo z vášho smartfónu a to aj vďaka integrovanému DAC prevodníku a zosilňovaču ukrytého v malom ovládacom PCB paneli s rozmermi 8 x 34 milimetrov.

Na prvý pohľad pôsobia tieto drobné slúchadlá ako iné bežné slúchadlá, no ich výbava je určená prevažne pre používateľov, ktorí majú radi kvalitnú reprodukciu hudby a to priamo zo svojho smartfónu. Slúchadlá Z:ero sa tak nespoliehajú len na zosilňovač zabudovaný v tele mobilného zariadenia a namiesto štandardného 3,5mm konektora sa pripájajú prostredníctvom mikro-USB kábla.

V podstate preberajú samotné spracovanie zvuku a vďaka vlastnému zosilňovaču a DAC prevodníku dokážu údajne posilniť výstupný výkon zvuku na až 27 mW pri 32 ohmoch. To všetko je zabudované v PCB paneli (Printed Circuit Board), ktorý sa ľahko zmestí do ovládača hlasitosti umiestneného na kábli slúchadiel.

Z:ero

Frekvenčný rozsah slúchadiel je 20 Hz – 20 kHZ pri harmonickom skreslení 0,02 percenta. Podľa vyjadrenia výrobcu je výkon týchto slúchadiel až dvojnásobný v porovnaní s dostupnými modernými slúchadlami určenými pre smartfóny.

Z:ero majú v sebe zabudované neodymové reproduktory ukryté v hliníkovom kryte, ktorý je obalený lesklou červenou alebo zlatou farbou.

Momentálne boli slúchadlá testované na obmedzenom počte vybraných modelov smartfónov od spoločností Samsung, Sony, LG a Google, no testovací program pokračuje rýchlym tempom a kompatibilita sa bude časom rozširovať. Už teraz sú k dispozícii dve aplikácie na Play Store, ktoré umožnia použiť slúchadlá použiť aj na iných zariadeniach.

Z:eroZ:ero