Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

TS Samsung: Kompaktný fotoaparát NX500

TS Samsung: Kompaktný fotoaparát NX500
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
10. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Samsung Electronics uvádza na trh najnovší fotoaparát NX500, ktorý je podobne, ako NX1, vybavený unikátnym 28MP snímačom BSI APS-C s vysokým rozlíšením, najlepším procesorom vo svojej triede DRIMeV, super rýchlym systémom NX AF III, funkciou Samsung Auto Shot a tiež umožňuje nahrávanie videa v najvyššej bežne dostupnej kvalite 4K a UHD.

Aktualizovaná konektivita cez Bluetooth, NFC a Wi-Fi poskytuje užívateľom pokročilú bezdrôtovú skúsenosť, rovnako ako možnosť hladko zachytiť a podeliť sa o svoje zážitky v špičkovej kvalite. To všetko v kompaktnom a prenosnom tele.

„Uvedomujeme si dôležitosť fotografií a schopnosť zachytiť a zdieľať ten správny okamih priamo z miesta, kde sa práve nachádzate. To je dôvod, prečo Samsung vytvoril fotoaparát vhodný pre každodenné fotografovanie. Kompaktná veľkosť NX500 a jeho revolučná rýchlosť ostrenia a fotografovania umožňuje spotrebiteľom užívať si vynikajúcu kvalitu obrazu. Novo definujeme možnosti ľudí, ktorí nie sú profesionálni fotografi, aby zachytili svoje jedinečné okamihy v každom zábere,“ povedal Sangmoo Kim, senior viceprezident divízie IT & Mobilnej komunikácie v spoločnosti Samsung Electronics.

NX500

Špičková obrazová kvalita: 28MP snímky a 4K videá

NX500 zaručuje vynikajúcu kvalitu obrazu a živé fotografie, bez ohľadu na podmienky či predmet fotografovania. Vďaka ultravysokému rozlíšeniu 28MP snímača Back Side Illumination APS-C zachytí NX500 dokonalý záber dokonca aj pri slabom osvetlení. Snímač BSI APS-C, ktorý je doteraz najväčším BSI snímačom dostupným na trhu, umožňuje aj nahrávanie videa v rozlíšení 4K a UHD. Poskytuje tak väčšiu flexibilitu pri natáčaní filmov.

Vstavaný kodek HEVC, najpokročilejšia dostupná technológia pre kompresiu, prináša efektivitu do ukladania videozáznamov. Skomprimuje totiž videá vo vysokej kvalite na polovičnú veľkosť pri dátovom toku štandardu H.264. Navyše, statické zábery nasnímané v režime intervalového snímania môžu byť ľahko premenené na časozberné UHD video priamo vo fotoaparáte, aby nebolo potrebné zábery prehrávať do počítača.

Neprekonateľne rýchle reakcie

NX500 je vybavený procesorom DRIMeV, ktorý je oveľa rýchlejší ako jeho predchodca. Zaisťuje vynikajúcu reprodukciu farieb, lepšiu redukciu šumu a vyššiu kvalitu obrazu. V kombinácii s inovatívnym 28MP BSI snímačom a hybridným AF systémom môžu užívatelia zachytiť aj ten najprchavejší okamih jednoduchým zaostrením a stlačením spúšte. Nepretržité snímanie rýchlosťou 9 snímok/s dáva navyše užívateľom možnosť ľahko sledovať a zachytiť prebiehajúcu akciu. K tomu dopomáha aj funkcia Samsung Auto Shot (SAS), ktorá využíva detekciu pohybu, aby presne predpovedala a následne zachytila najvhodnejší okamih pre dokonalý záber v ťažkých situáciách.

NX500

Ergonomický dizajn a funkčná konektivita

Ergonomický dizajn NX500 veľkosti dlane umožňuje užívateľom nosiť fotoaparát pohodlne a súčasne bezpečne za všetkých okolností. Vďaka plne výklopnému a dotykovému SuperAMOLED displeju s veľmi ostrým zobrazením môžu užívatelia ľahko urobiť dokonalú selfie. Fotoaparát Samsung NX500 poskytuje tiež bezproblémové bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi, Bluetooth a NFC. Vďaka svojej výnimočnej rýchlosti prenosu dát a funkcii Bluetooth môžu užívatelia okamžite posielať veľké fotografie aj video súbory na smartfóny či tablety, alebo sa s nimi priamo podeliť na sociálnych sieťach alebo ich odoslať emailom bez potreby pripojenia k PC.

Nový fotoaparát Samsung NX500 bude po celom svete k dispozícii od marca 2015 v čiernom, bielom a hnedom prevedení.

(Zdroj: TS Samsung)

NX500