Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Adaptalux: Osvetľovací LED systém pre makro fotografie

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
7. 4. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Milovníkov fotografovania detailov by mohol potešiť modulárny osvetľovací systém s kreatívnymi možnosťami osvetlenia záberu, ktorý sa uchádza o svoju pozornosť na známom start-up portáli Kickstarter pod názvom Adaptalux.

Tento systém sa skladá z riadiacej jednotky, polohovateľných LED trubíc (ramien) a sériou komponentov pre vytváranie rôznych efektov. Základom je spomenutá riadiaca jednotka, ktorá dokáže prostredníctvom magnetického konektora pripojiť až päť možných svetiel alebo efektov. Adaptalux používa štandardný závit statívu, takže sa dá vhodne namontovať požadovaným spôsobom.

Adaptalux

Osvetľovacie LED ramená vie zariadenie automaticky identifikovať a pomocou troch tlačidiel na zariadení môže používateľ nezávisle ovládať ich jas. Batéria na jedno nabitie vydrží napájať zariadenie i jeho komponenty po dobu 2,5 hodiny. K dispozícii je taktiež napájanie prostredníctvom USB konektora.

Na výber je z piatich farebných LED ramien – biela, modrá, červená, zelená a oranžová. Dosahujú výstup až 165 lúmenov, čo je postačujúce pre jasné osvetlenie makro objektov bez potreby statívu. Každé polohovateľné rameno má dĺžku 30 centimetrov. Uhol svetla sa dá nastaviť v rozmedzí 120 do 24 stupňov otáčaním hlavy svetla.

Adaptalux

Adaptalux prináša aj doplnky vo forme efektových komponentov akými je rad difúzorov a niekoľko farebných filtrov, ktoré pridávajú oveľa širšie možnosti pri osvetľovaní a úpravy makro scény. Dajú sa tak úplne odstrániť tiene objektu, nastaviť obyčajná farba pozadiam, či docieliť prechody tlmením jasu.

Vývojári pripravujú aj aplikácie pre mobilné zariadenia na všetky platformy, ktoré by mali pomôcť používateľom ukladať a zverejňovať svoje nastavenia alebo výsledné fotografie na sociálnych sieťach. Ak bude kampaň úspešná a všetko pôjde podľa plánu, prvé zariadenia Adaptalux by mali byť dostupné na začiatku novembra tohto roku.

Adaptalux