Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

IFA 2015: Panasonic Lumix GH4R neobmedzene točí v 4K

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
2. 9. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ani Panasonic nechýbal na IFA 2015 a po minuloročnom úspešnom modeli fotoaparátu Lumix GH4 sa rozhodol vyrobiť jeho pokročilejšiu verziu s názvom GH4R. Fotoaparát sa má naozaj čím pochváliť, pretože používateľom ponúkne neobmedzené nahrávanie videí v 4K spolu s technológiou V-Log L, ktorá umožňuje lepšiu prácu a úpravy s videom v post produkcii.

Lumix DMC-GH4R sa tak stáva lepšou voľbou ako pre amatérskych tak i pre profesionálnych filmárov. U predchádzajúceho modelu ste mohli nahrávať video v 4K len 30 minút, no GH4Rka vám umožní nahrávať video dokiaľ je dostatok voľného miesta na pamäťovej karte.

Video môže byť ukladané v kino formáte 4K s rozlíšením 4096 na 2160 bodov pri 24-roch snímkach za sekundu alebo v QFHD 4K v rozlíšení 3840 na 2160 bodov pri 30-tich snímkach za sekundu.

Prídavná funkcia nakrúcania s V-Log L dá používateľom väčšiu kontrolu pri postprodukcii a uľahčuje integráciu záberov s profesionálnymi zariadeniami pre úpravu videa.

V-Log L technológia umožňuje Micro Four Third snímaču širší dynamický rozsah až 12 stopových čísiel pre farebné korekcie. Majitelia predchádzajúceho modelu GH4 ju získajú formou platenej aktualizácie firmvéru.

Panasonic GH4R bude k dispozícii koncom tohto mesiaca za cenu 1.200 libier. Aktualizácia DMW-SFU1 pre podporu V-Log L u modelov GH4 pomocou softvérového kľúča vyjde na 79 libier.