Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

LG: Úsporné chladničky pre rok 2015

LG: Úsporné chladničky pre rok 2015
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
7. 9. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V rámci veľtrhu IFA 2015 v Berlíne predstavila spoločnosť LG najnovšie chladničky určené európskym spotrebiteľom, ide o modely GBB530NSCQE, GBB930LBQFT, GMD916LBHZ a GMJ916DNHZ. Úsporným chladničkám nechýba obľúbená funkcia Door-in-Door™, ktorá pomáha zamedziť energetickým stratám. Ekonomická výhodnosť, ekológia aj praktickosť sú hlavnými prednosťami tohto nového radu produktov LG.

Chladničky LG s mraziacou časťou umiestnenou v spodnej časti patria medzi najúspornejšie na trhu. Vďaka invertorovému lineárnemu kompresoru môžu ponúknuť praktickú funkciu Total No Frost, vďaka ktorej už nie je potrebné odmrazovať, aj energetickú triedu až A+++ 20 percent. Lineárny pohyb piestu na rozdiel od krútiaceho pohybu konvenčných kompresorov znižuje trenie, ktoré vedie k úspore až tretiny energie, a o 25 percent nižšej hlučnosti a väčšej spoľahlivosti. Odolnosťou svojich invertorových lineárnych kompresorov si je spoločnosť LG istá natoľko, že môže ponúknuť záruku 10 rokov.

LG, chladnička, IFA 2015, úsporná chladnička, EKO chladnička, technológie, novinky

S inovatívnou technológiou dvierok vo dverách - Door-in-Door je prístup k najobľúbenejším nápojom a potravinám veľmi jednoduchý. Oddiel pre nápoje a desiatu možno otvoriť stlačením tlačidla, druhý oddiel, ktorý je ideálny pre základné suroviny na varenie, je otvárateľný skrytou rukoväťou v spodnej časti dverí. Obe časti sú vybavené výškovo nastaviteľnými policami. Vďaka Door-in-Door nie je potrebné otvárať celú chladničku, preto tepelné straty sú pri modeloch s touto funkciou až o 47 percent nižšie. Priestor nových chladničiek s viacerými dverami je zväčšený vďaka zúženiu stien chladničky a odstránení stredového panelu.

LG, chladnička, IFA 2015, úsporná chladnička, EKO chladnička, technológie, novinky

Chytré a moderné technológie uľahčujú používanie spotrebičov a zároveň šetria čas i energiu. Vďaka funkcii Total No Frost už nie je potrebné mrazničku zbavovať nánosov ľadu. Pomocou ventilátora je ľadový vzduch rovnomerne distribuovaný po priestore celej chladničky. Funkcia Multi Air Flow zaisťuje rovnomernú teplotu v chladiacej časti chladničky. Pure N Fresh je unikátny filtračný systém, ktorý čistí vzduch a zaisťuje dlhšiu čerstvosť potravín. Moist Balance Crisper™ kontroluje správnu vlhkosť, ktorá predĺži životnosť predovšetkým ovocia a zeleniny.
S funkciou Smart Diagnosis™ si zákazník zavolá servis len vtedy, keď ho naozaj potrebuje.

LG, chladnička, IFA 2015, úsporná chladnička, EKO chladnička, technológie, novinky

V roku 2014 získali chladničky ocenenie Red Dot Design Award za spojenie estetiky a praktických vlastností. Exteriér týchto chladničiek ponúka ľahko ovládateľný displej a decentný stojan na víno. Elegantný a nadčasový dizajn chladničiek LG ich predurčuje ako súčasť kuchyne akéhokoľvek štýlu.

LG, chladnička, IFA 2015, úsporná chladnička, EKO chladnička, technológie, novinky

(Zdroj: Tlačová správa LG)