Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Blu-ray prehrávače, ktoré zvládajú audio a video vo vysokom rozlíšení

Blu-ray prehrávače, ktoré zvládajú audio a video vo vysokom rozlíšení
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
12. 1. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Sony sa snaží naplniť sľub prinášať používateľom kvalitné zážitky vo sfére domácej zábavy, a preto aj predstavila dva nové prírastky do svojej rodiny Blu-ray prehrávačov, ktoré v sebe spájajú kvalitný obraz a zvuk vo vysokom rozlíšení.

Poriadnou obrazovou kvalitou filmov na Blu-ray diskoch to v prípade úplne nového prehrávača UHP-H1 len začína. Prvý prehrávač audio a video nahrávok vo vysokom rozlíšení od Sony kladie do popredia predovšetkým kvalitu zvuku, pretože je navrhnutý v duchu filozofie, ktorá spája ten najlepší zážitok z obrazu s tým najlepším zážitkom vo zvukovej rovine.

Model UHP-H1 prináša kvalitu reprodukcie zvuku na úrovni, ktorú si vychutná každý milovník hudby, či už ide o prehrávanie z disku, domácej siete alebo z internetových služieb, ktoré streamujú hudbu online. Môžete ho používať samostatne alebo ho môžete zapojiť do vašej domácej bezdrôtovej siete pomocou technológie Multi-Room - jednoducho doň vložíte cédečko, super audio cédečko alebo Blu-ray disk, prípadne k nemu pripojíte USB kľúč so zvukovými nahrávkami vo vysokom rozlíšení alebo využijete jednu zo zabudovaných aplikácií, akými sú Spotify či Deezer.

Blu-ray, Blu-ray prehrávač, CES 2016, prehrávač, Sony, technológie, novinky, inovácie, technologické novinky

Nech už budete počúvať čokoľvek, zvuk bude vďaka čistote, ktorú prináša záznam vo vysokom rozlíšení, pôsobiť neuveriteľne priestorovo a živo, a navyše si ho môžete vychutnať prostredníctvom bezdrôtových reproduktorov na akomkoľvek mieste vášho domova.

Za výnimočnou kvalitou zvuku a obrazu prehrávača Sony UHP-H1 je v prvom rade neobyčajne pevné šasi „Frame and Beam“, ktoré minimalizuje mechanické vibrácie. K dispozícii je samozrejme aj celý rad audio kodekov, vďaka ktorým si môžete vychutnať dokonalú čistotu zvuku vo vysokom rozlíšení v kvalite až do 192 kHz/24 bitov a vo formáte DSD s dvojnásobnou samplovacou frekvenciou (5,6 MHz). Dvojkanálový analógový audio výstup pre váš zosilňovač, domáce kino alebo soundbar je založený na extrémne precíznom, 32-bitovom, 768 kiloherzovom konvertore digitálneho signálu na analógový, ktorý je zárukou neuveriteľne čistej a prirodzenej kvality zvuku.

Blu-ray, Blu-ray prehrávač, CES 2016, prehrávač, Sony, technológie, novinky, inovácie, technologické novinky

Väčšina Blu-ray prehrávačov posiela do televízora zvuk aj obraz cez jeden a ten istý HDMI výstup. Prehrávač UHP-H1 však dokáže tieto signály od seba oddeliť a presmerovať ich do dvoch odlišných HDMI výstupov, čím znižuje elektrický šum a zaisťuje zvukovú kvalitu bez akýchkoľvek kompromisov. Navyše má aj funkciu „Audio Direct“, pomocou ktorej dokáže stlmiť výstupný videosignál a vypnúť predný displej, výsledkom čoho je maximálne čistý zvuk.

Vďaka zabudovanej technológii Bluetooth® si nasadíte bezdrôtové slúchadlá a môžete si v súkromí vychutnávať filmové soundtracky, hudbu z disku alebo streamované zvukové záznamy. Technológia LDAC od Sony navyše strojnásobuje dátový tok, ktorý sa prenáša prostredníctvom technológie Bluetooth, a tak je bezdrôtové počúvanie hudby ešte o čosi detailnejšie a čistejšie.

Blu-ray, Blu-ray prehrávač, CES 2016, prehrávač, Sony, technológie, novinky, inovácie, technologické novinky

Technológia DSEE HX™ dokáže prepočítať samplovaciu frekvenciu a bitovú hĺbku pôvodného súboru či už budete pozerať filmy, počúvať svoje obľúbené cédečko alebo si budete vychutnávať empétrojky z pamäťového kľúča. Odmenou pre vás bude vyššia vernosť reprodukcie a širší dynamický rozsah, ktorý priblíži váš zážitok z počúvania ku kvalite zvuku vo vysokom rozlíšení.

Nech už budete počúvať čokoľvek, vďaka podpore bezdrôtovej technológie „Multi-Room“, ktorú zaisťuje SongPal Link™, môžete reprodukovať špičkový zvuk z prehrávača UHP-H1 kdekoľvek v domácnosti.

Popri tom všetkom prehrávač nezabúda na obraz. Blu-ray filmy v plnom rozlíšení Full HD budú ešte lepšie nielen vďaka funkcii 4K 60p upscalingu (vylepšenie rozlíšenia), ale aj vďaka technológii zlepšovania obrazovej kvality SuperBitMapping, ktoré vdýchnu vašej cennej zbierke filmov na diskoch nový život.

Blu-ray, Blu-ray prehrávač, CES 2016, prehrávač, Sony, technológie, novinky, inovácie, technologické novinky

Prehrávač BDP-S6700 je schopný filmy na Blu-ray diskoch prepočítať na detailné rozlíšenie blížiace sa 4K UHD – je to však iba polovička toho, čo dokáže! Podobne, ako je to v prípade prehrávača audio a video nahrávok vo vysokom rozlíšení UHP-H1, aj tu ide o výkonný hub, vďaka ktorému si budete môcť vychutnať širokú paletu špičkových hudobných zážitkov, a navyše ho ľahko pripojíte k svojej zostave pomocou bezdrôtovej technológie „Multi-Room“.

O dostatok hudby nebude nikdy núdza vďaka jednoduchému prístupu k streamingovým službám, akými sú Spotify či Deezer. Technológia SongPal Link zasa otvára ďalšie možnosti zážitku z počúvania po celom dome vďaka bezdrôtovému prenosu signálu na báze „Multi-Room“. Zabudované technológie Bluetooth a LDAC zaistia, že ničím nerušené počúvanie hudby cez bezdrôtové slúchadlá bude ešte čistejšie.

Prehrávač audio a video nahrávok vo vysokom rozlíšení Sony UHP-H1 bude v predaji od marca 2016 za MOC: 400 eur a Blu-ra prehrávač Sony BDP-S6700 s prepočítavaním na rozlíšenie 4K UHD za MOC: 160 eur.

Blu-ray, Blu-ray prehrávač, CES 2016, prehrávač, Sony, technológie, novinky, inovácie, technologické novinky