Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CES 2014: Canon PowerShot N100 je stvorený pre spoločenských ľudí

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Prináša totiž možnosti zdieľania videa a fotografií spolu s vašou tvárou obraz v obraze, a to vďaka zadnej kamere, ktorá zachytáva vás počas fotografovania. Množstvo kreatívnych filtrov, Story Highlight mode, WiFi i NFC - to je snáď všetko, čo má fotoaparát vytvorený pre neustály pohyb obsahovať.

Canon predviedol svoj nový kúsok, fotoaparát PowerShot N100. Ten je zaujímavý predovšetkým kreatívnymi možnosťami. Môžete zvoliť výrobu fotografie spolu s vašou tvárou zakomponovanou do obrazu – režim Story Camera takto využíva Dual Capture mode, teda možnosť zachytenia nie len objektov pred vami ale i vašu tvár. Toto isté je možné i pri zachytávaní videa (kvalita full HD), kde sa obraz v obraze v rohu počas celého záberu zobrazuje i vaša tvár. Je to umožnené kamerou, ktorá sa nachádza i v zadnej časti. Tá predná má CMOS senzor s rozlíšením 12,1 mpx a 5-násobný optický zoom. 24 mm širokouhlý objektív má svetelnosť v rozsahu f/1,8 – f/5,7 a o kvalitu obrazu sa stará procesor Digic 6.

Canon PowerShot N100 s 2 kamerami

PowerShot N100 má vstavané WiFi, čiže vaše zábery môžete okamžite odosielať na sociálne siete či známym. Pri využití tlačidla Mobile Device Connect Button sa používateľ dokonca spojí s kompatibilným smartfónom, tabletom či počítačom. Všetko zjednoduší i Image Sync, ktorá spolupracuje s cloudom. Nuž a aby pripojiteľnosti nebolo málo, je tu i možnosť NFC. Ku kreatívnym filtrom toľko, že sú tu 4 nové kategórie – Retro, Monochromatická, Špeciálna a Prirodzená, všetky v rámci Creative Shot mode. Poslednou novinkou je Story Highlight mode, kde sa dá automaticky vytvoriť showreel z fotiek či videí.