Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

PowerShot G7 X Mark II sa môže ako prvý pochváliť novým procesorom DIGIC 7

PowerShot G7 X Mark II sa môže ako prvý pochváliť novým procesorom DIGIC 7
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
18. 2. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Canon predstavila aj model mimoriadne výkonného kompaktného fotoaparátu PowerShot G7 X Mark II so špičkovou úrovňou ovládania a obrazovej kvality každého záberu. PowerShot G7 X Mark II vychádza z modelu PowerShot G7 X a je prvým fotoaparátom s novým procesorom Canon DIGIC 7.

Vďaka 20,2-megapixelovému snímaču typu 1.0 CMOS a 4,2-násobnému optickému zoomu je PowerShot G7 X Mark II vhodným nástrojom na tvorbu fotografií a videozáznamov určených na zdieľanie, tlač alebo zobrazovanie bez filtrov či náročných editačných úprav. Ergonomický dizajn zodpovedá estetike série PowerShot G a ponúka intuitívne ovládanie a okamžitý prístup k najpoužívanejším ovládacím prvkom.

Nová generácia procesora Canon DIGIC 7 výrazne zvyšuje výkon spracovania obrazu, poskytuje mimoriadne rýchlosti automatického zaostrovania, sériové snímanie rýchlosťou 8 snímok za sekundu do formátu RAW, zníženie obrazového šumu a dovoľuje zachytiť všetky letmé momenty. Vďaka spoľahlivému a rýchlemu snímaniu a vylepšenej detekcii objektov sa fotoaparát dokáže zamerať na objekt aj v pri nízkej saturácii a slabom kontraste. Technológia automatickej optimalizácie osvetlenia prevzatá zo série EOS zlepšuje kontrast prirodzenou korekciou a udržiava vyrovnaný pomer medzi jasnými a tmavými oblasťami.

Fotoaparát zaručuje vynikajúce výsledky v zhoršených svetelných podmienkach, či fotografujete krajinu pri úsvite, alebo mesto v zapadajúcom slnku. V spojení s objektívom s vysokou svetelnosťou f/1,8 – 2,8 poskytuje snímač CMOS typu 1.0 a procesor DIGIC 7 so špičkovými novými zobrazovacími parametrami vynikajúcu flexibilitu pri fotografovaní aj v najnáročnejších svetelných podmienkach a pri plnom zoome.

Vylepšený optický stabilizátor obrazu s technológiou Dual Sensing IS výrazne znižuje otrasy fotoaparátu a pomáha vyrovnávať otrasy ruky vznikajúce pri pohybe, ak fotografovaný objekt neumožňuje zastaviť a v pokoji zaostriť.

Canon, DIGIC 7, fotoaparát, G7 X Mark II, kompaktný fotoaparát, obrazový procesor, PowerShot, PowerShot G7 X Mark II, technológie, novinky, technologické novinky, inovácie, recenzie, prvé dojmy

Ovládací prstenec objektívu PowerShot G7 X Mark II poskytuje konfigurovateľný prístup k najdôležitejším nastaveniam s možnosťou duálneho krokového alebo plynulého ovládania, či už na nastavenie krokových zmien, napr. clony, expozičného času a ISO, ako aj plynulejších nastavení, napr. pri zaostrovaní. Funkcia MF Peaking okamžite zvýrazňuje zaostrené časti záberu a v spojení s výklopným dotykovým displejom umožňuje rýchlu kontrolu presného zaostrenia.

Vďaka záznamu do 14-bitových súborov RAW dokáže fotoaparát zachytiť všetky farebné nuansy a štýlové odtiene. Kolekcia prednastavených farebných štýlov fotografií poskytuje možnosti voľby požadovaného štýlu pre zachytávanú scénu a minimalizuje čas potrebný na dodatočné úpravy. Profily štýlov fotografií sú konfigurovateľné a možno ich používať v rámci celej série digitálnych jednookých zrkadloviek EOS, čo zaručuje rovnaký vzhľad a charakter záberov bez ohľadu na fotografovaný objekt.

PowerShot G7 X Mark II zaznamená videá v rozlíšení Full HD vo vynikajúcej kvalite. Plne manuálne ovládanie poskytuje prístup ku všetkým nastaveniam expozície a dovoľuje komponovať každý záber a prispôsobiť ho požadovanému štýlu. Vylepšená technológia sledovania objektu procesora DIGIC 7 uľahčuje zaznamenanie každého detailu, či ide o drobné zmeny v mimike alebo náhly pohyb.

Canon, DIGIC 7, fotoaparát, G7 X Mark II, kompaktný fotoaparát, obrazový procesor, PowerShot, PowerShot G7 X Mark II, technológie, novinky, technologické novinky, inovácie, recenzie, prvé dojmy

Dynamická stabilizácia obrazu Canon spolu s funkciou automatického vyrovnávania Auto Level automaticky upravuje pohyby fotoaparátu v piatich osiach a zaručuje stabilizované zábery a vyrovnané horizonty aj pri nakrúcaní v pohybe či neobvyklých uhloch. Na záznam procesov prebiehajúcich v istom časovom rámci fotoaparát disponuje režimom intervalového záznamu (Time-Lapse Movie), ktorý umožňuje tvorbu tzv. zrýchlených záberov.

Široká ponuka možností pripojenia fotoaparátu je okamžite dostupná prostredníctvom tlačidla Wi-Fi; funkcia Dynamic NFC umožňuje pripojiť inteligentné zariadenia – vrátane Canon Connect Station CS100 – jednoduchým poklepaním. Zdieľanie a zálohovanie v cloudových službách je maximálne jednoduché – funkcia Image Sync automaticky zálohuje súbory online.

Snímky je možné zálohovať aj použitím služby irista spoločnosti Canon, ktorá poskytuje viac priestoru na uloženie fotografií vo vysokej kvalite a umožňuje vytváranie fotogalérií, ktoré môžete zdieľať s priateľmi na celom svete. Možnosť spracovania RAW priamo vo fotoaparáte umožňuje nastaviť výstupný formát a vykonať úpravy snímok určených na zdieľanie ešte na cestách a súčasne zachovať originál s plným rozlíšením.

Canon, DIGIC 7, fotoaparát, G7 X Mark II, kompaktný fotoaparát, obrazový procesor, PowerShot, PowerShot G7 X Mark II, technológie, novinky, technologické novinky, inovácie, recenzie, prvé dojmy