Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Výber technologických zaujímavostí - Techpedia NEWS 3

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
8. 4. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V krátkom video bloku vám prinášame technologické zaujímavosti a inovácie, ktoré si pre nás prichystali vedci, vývojári a výrobcovia z celého sveta.

Asi nie sú nijako výnimočné situácie, pri ktorých zrazu zistíte, že vášmu mobilu dochádza šťava. Najhorší je tento pocit na výletoch mimo civilizácie. Nie však so zaujímavým batohom, v ktorom si okrem iného nesiete aj istú dávku náhradnej energie.

Moderný batoh Tetra nielenže odnesie všetky potrebné mobilné zariadenia, od smartfónov cez tablety až po notebooky, ale ich aj počas cestovania dokáže nabíjať prostredníctvom integrovanej batérie. Jej kapacita je 10 000 mAh a ponúka dva druhy pripojenia kábla. Buď pomocou microUSB alebo Apple Lighting. Tie sú navyše doplnené aj otvoreným USB portom typu C. Integrovaný LCD displej číselne zobrazuje zostávajúcu energiu ako aj to, ako rýchlo sa mobilné zariadenie nabije.

Inteligentná futbalová lopta Inside Coach, ktorá sa vyrába v dvoch veľkostiach, je určená pre deti vo veku od 8 rokov. Jej cieľom je zastúpenie funkcie trénera, a to tak, že dokáže monitorovať zručnosti mladého hráča. Sleduje teda jeho pokrok. Senzory vo vnútri lopty monitorujú silu kopu, rotáciu lopty, vzdialenosť a jej trajektóriu od kopu, počet dotykov či prihrávky. Výsledky sa následne posielajú prostredníctvom Wifi pripojenia do sprievodnej mobilnej aplikácie, ktorá môže potom hráčovi poskytnúť patričné rady na zlepšenie jeho hry pomocou hlasových inštrukcií.

Upchávky do uší QuietOn sú určené pre pokojný a nerušený spánok, ale môžu poskytnúť pokoj a pohodu i pri cestovaní, či pri niektorých druhoch prác. QuietOn využíva technológiu aktívneho potláčania šumu, ktorá je podobná ako pri spotrebiteľských slúchadlách. Vďaka tomu QuietOn dokážu minimalizovať všetky vonkajšie ruchy. V každej upchávke sa nachádza mikrofón, ktorý zachytáva zvuk v okolitom priestore. Reproduktory potom produkujú zvukovú vlnu na potlačenie hluku, ktorá je 180 stupňov mimo fázy s pôvodným zvukom.