Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Výber technologických zaujímavostí - Techpedia NEWS 5

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
13. 4. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V krátkom video bloku vám prinášame technologické zaujímavosti a inovácie, ktoré si pre nás prichystali vedci, vývojári a výrobcovia z celého sveta.

Zariadenie SwimBot je určené pre aktívnych plavcov, ktorým dokáže nielen počítať preplávané dĺžky bazéna, ale vie aj určiť nesprávne načasované dýchanie alebo nevyvážený pohyb pri plaveckom štýle. Ak senzory zaznamenajú, že plavec drží hlavu príliš vysoko alebo nízko, že sa jeho tela nakláňa na stranu, alebo jedna strana nôh a rúk zaberá silnejšie ako druhá, upozorní na to pomocou zvukových podnetov v ľavom alebo pravom špecialnom slúchadle. Plavec si vie navyše svoje výkony a chyby skontrolovať aj prostredníctvom sprievodnej mobilnej aplikácie.

Platforma Dronebox predstavuje automatizovanú nabíjaciu a skladovaciu stanicu pre bezpilotné drony. Je to akoby mobilná základňa pre drony, ktoré sa z nej môžu v rôznych časových intervaloch počas mnohých mesiacov vzlietať a na ňu pristávať. Batérie sa automaticky nabíjajú pomocou solárnych systémov a je možné ich rozšíriť o takzvaný Remobox, ktorý obsahuje malé batériové články a navyše poskytuje doplnok funkcií pre komunikáciu a monitorovanie životného prostredia tak, aby dron umiestnený v platforme mohol pracovať v optimálnych podmienkach.

Slúchadlá do uší Aero obchádzajú zdroj audio systému pripojeného zariadenia a smerujú signál do slúchadiel cez digitálno-analógový prevodník s vlastným vstavaným zosilňovačom. Ten umožní prehrávanie v 24-bitovom rozlíšení pri 48 kilohertzoch. Tri vymeniteľné moduly HearSwap ešte navyše doladia zážitok z počúvania hudby. Modul Acoustic slúži pre lineárnu odozvu, zatiaľ čo modul Euphonic poskytne poslucháčovi silnejšie basy a posledný modul Nostalgic vyčaruje takzvané hrejivé tóny.