Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Výber technologických zaujímavostí - Techpedia NEWS 7

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
15. 4. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V krátkom video bloku vám prinášame technologické zaujímavosti a inovácie, ktoré si pre nás prichystali vedci, vývojári a výrobcovia z celého sveta.

Príroda sa prebúdza, repka nám zakvitla, zasa bude dosť oleja. Na chleba si ho však tak ako maslo nedáte. Ale práve z masla dokážete spraviť akýsi olej a to v sekunde. Opäť je za tým technológia.

Natierať na chlieb maslo, vybraté z chladničky, býva problém. Človek musí chvíľu počkať, kým zmäkne. Nové zariadenie biēm však dokáže do neho vložené maslo, premeniť v okamihu na sprej. Zariadenie jednoducho ohreje vrchnú vrstvu masla až na teplotu 35 º C a rozpustené maslo vystrekuje cez trysku stlačením jediného tlačidla. Maslový sprej by nemal byť príliš horúci na dotyk, takže okrem striekania na toasty, chleba, hrianky, kukuricu a varenú zeleninu, sa dá tiež použiť pri varení, ako napríklad olejový rozprašok na vyprážanie na nepriľnavých panviciach.

S ručnou tlačiarňou SprayPrinter si používateľ môže doma na stene vytvoriť vlastné graffiti z obrazových predlôh alebo fotografií s pomocou aplikácie a smartfónu. Stačí položiť smartfón na podstavec, či statív tak, aby stál čelom k stene. Prostredníctvom jeho LED svetla potom tlačiareň určí, kedy má v rukách používateľa sprejovať a kedy nie. SprayPrinter používa rýchly elektromagnetický ventil, ktorý z predlohy dokáže nasprejovať až 200 pixelov za sekundu. K presnosti dopomáha systému aj akcelerometer a gyroskop.