Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nový soundbar Samsung HW-K950 prináša do Európy kompletný 4K zážitok

Nový soundbar  Samsung HW-K950 prináša do Európy kompletný 4K zážitok
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
30. 8. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Samsung predstaví v rámci veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA 2016 v Berlíne nový soundbar HW-K950 vybavený technológiou Dolby Atmos. Novinkou bude tiež zdokonalená verzia mobilnej aplikácie Samsung Multiroom. Tá v kombinácii so soundbarom ponúkne pohodlný spôsob počúvania pôsobivého priestorového zvuku.

Soundbar HW-K950 ponúka 5.1.4 kanálový zvuk a je vybavený celkom 15 reproduktormi vrátane reproduktorov v hlavnom tele, zadných reproduktorov a subwoofera. Soundbar využíva technológiu „up-firing“, ktorá je navrhnutá s cieľom sprostredkovať realistickejší zvuk, ktorý šíri smerom k stropu i horizontálne naprieč miestnosťou.

Spoločnosť Samsung uvedie na veľtrhu IFA 2016 svoj nový soundbar HW-K950

„Nový soundbar HW-K950, ktorý podporuje bezdrôtový prenos priestorového zvuku a je vybavený technológiou Dolby Atmos, prináša našim zákazníkom prvotriedny zvukový zážitok,“ povedal Jurack Chae, senior viceprezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Kombinácia priestorového zvuku soundbaru HW-K950, prémiovej kvality obrazu SUHD TV s displejom Quantum dot a najnovšieho obsahu dostupného prostredníctvom nášho Ultra HD Blu-ray prehrávača (UBD-K8500) ponúka našim zákazníkom kompletný 4K zážitok.“

Ovládanie soundbaru je pre užívateľov veľmi pohodlné. Spojenie s ním je možné nadviazať ako prostredníctvom Bluetooth, tak aj Wi-Fi a poslucháči ho môžu ovládať prostredníctvom aplikácie Samsung Multiroom na svojom smartfóne či tablete. Aby nebolo počúvanie hudby ničím rušené, prichádzajúce hovory alebo oznámenia nebudú zvuk prerušovať.

Spoločnosť Samsung uvedie na veľtrhu IFA 2016 svoj nový soundbar HW-K950

Nová verzia aplikácie Samsung Multiroom ponúka intuitívnejšie rozhranie „simpler“, prostredníctvom ktorého je možné rýchlo a ľahko vyhľadávať obľúbené funkcie a obsah. Aplikácia umožňuje prístup ku všetkým zdrojom hudby vrátane uložených playlistov a obľúbených streamovacích služieb. Ihneď, ako si užívateľ vyberie zdroj hudby alebo konkrétnu skladbu z lišty v hornej časti displeja, môže ju spustiť, zastaviť, alebo ovládať hlasitosť prostredníctvom mini prehrávača umiestneného priamo pod touto lištou.

V roku 2016 bola spoločnosť Samsung na špičke výrobcov soundbarov s viac ako 24% trhovým podielom. Stánok spoločnosti Samsung Electronics bude na veľtrhu IFA 2016 umiestnení v Level 2 City Cube Berlin od 2. do 7. septembra.

Spoločnosť Samsung uvedie na veľtrhu IFA 2016 svoj nový soundbar HW-K950

(Zdroj: Tlačová správa Samsung)