Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

BigClown pre vás vytvorí open-source elektroniku pre domácu automatizáciu

BigClown pre vás vytvorí open-source elektroniku pre domácu automatizáciu
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
20. 10. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Podujatie CES Unveiled, ktoré priťahuje pozornosť vývojárov, start-up firiem, investorov či odbornej verejnosti, sa tento rok prvý krát koná už aj v Prahe. Na tejto dnešnej akcii sa tak aj mnohé české start-up firmy môžu pochváliť svojimi technologickými inováciami v oblasti spotrebnej elektroniky. Jednou z nich je aj BigClown, firma, ktorá združuje nadšencov a priateľov, ktorí sú fanúšikmi elektroniky a open-source vývoja.

Spoločnosť BigClown ale nechce byť len obyčajným start-up projektom, ale má víziu sa stať skutočnou firmou, ktorá sa na trhu dokáže udržať dlhé roky. Jej členovia pochádzajú zároveň zo známej skupiny Jablotron. Cieľom BigClown je pritom vývoj a výroba open-source elektroniky pre projekty používateľov, ktorí majú záujem vytvárať domácu automatizáciu prostredníctvom zariadení od BigClown.

Myšlienka verejného prístupu pre komunitu, teda open-source, umožňuje akémukoľvek tvorivému používateľovi prístup ku kompletným informácia o softvéri aj hardvéri BigClown. Spoločnosť sa sústredí na vybudovanie zabezpečeného systému, ktorý budú mať používatelia plne pod kontrolou. Pre do neho implementujú kryptografickú integritu, autentizáciu a privátny prístup. Bude už len na rozhodnutí každého používateľa systému BigClown, či ho pripojí aj na internet.

BigClown pre vás vytvorí open-source elektroniku pre domácu automatizáciu

Systém elektroniky pre domácu automatizáciu BigClown by mal byť ľahko pochopiteľný, inštalovateľný a jednoduchý na používanie. Aj preto nevyžaduje žiadne spájkovanie či vytváranie rozvodov kabeláže. Navyše výrobca sľubuje zabezpečiť používateľom asistenčnú podporu 24/7 pre úspešné dokončenie projektov.

Systém BigClown obsahuje kompletnú dokumentáciu, príklady použitia, jednoduché hardvérové rozhranie a rozhranie pre programovanie aplikácii, ktoré je založené na komponentoch. Vďaka tomu môžu používatelia pridávať do systému aj vlastné funkcionality spolu s integráciou riešení s inými systémami od spoločnosti BigClown. Už len treba dodať, že výrobca sa zameral na kvalitu a preto na svoje zariadenie poskytuje až 10 ročnú záruku.