Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Zoom iQ5 - externý mikrofón pre iOS na každý koncert

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
27. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

iQ5 je takzvaný mikrofón do vrecka – dá sa pripojiť vďaka konektoru lightning k zariadeniam iOS a obsahuje až 2 mikrofóny – smerový, ktorý zachytáva zvuk idúci spredu a obojsmerný mikrofón po stranách, ktorý zachytáva zvuk zľava a sprava.

Japonská spoločnosť Zoom už pred 3 mesiacmi uviedla na japonský trh zariadenie s názvom iQ5. To učarilo používateľom tak veľmi, že sa okamžite začalo pracovať na jeho distribúcii aj v USA. Oficiálne ohlásili jej okamžitú dostupnosť na NAMM 2014 (prehliadka hudobných produktov v USA). iQ5 je tzv.mikrofón do vrecka – dá sa pripojiť vďaka konektoru lightning na zariadenia iOS. Je to prvý mikrofón svojho druhu – obsahuje totiž až 2 mikrofóny – smerový, ktorý zachytáva zvuk, ktorý ide spredu, ale obsahuje aj obojsmerný mikrofón po stranách, ktorý zachytáva zvuk zľava a sprava.

iQ5 premení vaše iOS zariadenie na nahrávacie štúdio

Vďaka tejto kombinácii môže byť nahrávka v režime stereo nahratá buď v 90 stupňovom uhle, alebo 120 stupňovom. Navyše, samotná hlava mikrofónu sa dá otáčať do rôznych smerov. Okrem toho sa dá zvoliť i kvalita nahrávania raw, kedy môže používateľ dolaďovať zvuk neskôr v Handy Recorder aplikácii. Tá je určená pre prácu práve s týmto zariadením. Pre začiatočníkov je tu i automatické nastavenie a rozhodne pomôže limitér dohliadajúci na (náhodné) preťaženie mikrofónu. Zvuk sa zachytáva do 40 dB a zariadenie obsahuje i jack na slúchadlá. Počas pripojenia iQ5 k iPhonu sa dá váš telefón nabíjať cez mini USB port v iQ5.