Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Fujifilm X-T1 odolá počasiu i prašnému prostrediu

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

X-T1 patrí do rady X-Mount, je kompatibilný s objektívmi Fujinon XF a XC, obsahuje senzor APS-C X-Trans CMOS II s rozlíšením 16,3 mpx. Vydrží záťaž v podobe prachu, vody i mrazu do -10 stupňov Celzia.

Pred nedávnom uniklo zo spoločnosti Fujifilm niekoľko strohých informácií o novom fotoaparáte X-T1. Dnes sme sa dočkali i jeho oficiálneho uvedenia a s tým sa spájajú aj kompletnejšie a najmä – zaručené špecifikácie. X-T1 patrí do rady X-Mount, kde sa už nachádzajú kolegovia X-M1 a X-E2 a tiež je kompatibilný s objektívmi Fujinon XF a XC. Kúpiť si ho môžete teda i bez objektívu, alebo v kite s klasickými parametrami 18-55mm f/2,8 -4. Senzor APS-C X-Trans CMOS II má rozlíšenie 16,3 mpx a vo vnútri pracuje procesor EXR Processor II, ktorý zvládne 8 fps spolu s automatickým zaostrovaním.

Tiež je tu spomínaný odolnosť voči počasiu – ak je fotoaparát spárovaný s vodotesným objektívom, vydrží záťaž v podobe prachu, vody i mrazu do -10 stupňov Celzia. 3-palcový LCD displej je vyklápací, tiež sa potvrdili reči o podpore UHS-II kariet ponúkajúcich dvojitú rýchlosť zápisu ako SD karty, nechýba ani WiFi. Elektronický hľadáčik OLED rozlíši 2,36 milióna bodov.