Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Výber technologických zaujímavostí - Techpedia NEWS 24

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
14. 12. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V krátkom video bloku vám prinášame technologické zaujímavosti a inovácie, ktoré si pre nás prichystali vedci, vývojári a výrobcovia z celého sveta.

Tak dámy, neviem či budete so mnou súhlasiť, ale počul som, že najväčší zážitok pri žehlení to je taká posteľná bielizeň. V tejto chvíli mám však pre vás niečo, čo vám pomôže čas žehlenia aj posteľnej bielizne skrátiť. Technológiu, ktorá sa dostala priamo žehliacej dosky.

Žehliace dosky sa od minulosti príliš nezmenili, no spoločnosť Sharkk vnáša aj do tejto oblasti trocha inovácií v podobe žehliacej dosky Flippr. Tá sa dokáže otáčať okolo svojej vodorovnej osi o 360 stupňov, takže používateľ sa rýchlo dostane k druhej strane odevu bez toho, aby ho musel dávať dolu a obracať. Výrobca pridal aj niekoľko ďalších vylepšení, ako je malá doska, ktorá sa vysunie z jedného konca a slúži pre lepšie vyžehlenie rukávov a goliera. K nej sú na oboch stranách pripevnené klipy pre pevné uchytenie nohavíc počas žehlenia. No a pri otáčaní žehliacou doskou si môže používateľ odložiť žehličku do malého stojanu.

Interiérové osvetlenie Aurora Smarter Kit je založené na modulárnom riešení a používateľovi prináša možnosti kreatívneho rozloženia trojuholníkových RGBW svetelných panelov, ktoré do seba zapadajú ako také diely obľúbenej stavebnice Lego. Celý systém osvetlenia sa pripája k domácej Wifi sieti a prostredníctvom mobilnej aplikácie si používateľ môže prispôsobiť jas a farebnosť jednotlivých panelov. Osvetlenie môže byť nastavené v rôznom rozmedzí teplôt, pričom sa dajú nastaviť automatizované farebné scény a animácie osvetlenia pre jednotlivý panel, ako aj pre celú skupinu panelov.

Inovatívna žehliaca doska Flippr od spoločnosti Sharkk šetrí čas pri žehlení

Malý domáci robot Yumi sa môže stať ideálnym spoločníkom aj vďaka tomu, že je poháňaný systémom hlasového ovládania a tiež systémom osobného asistenta Alexa od spoločnosti Amazon. Používateľ tak získa prístup k viac ako 3000 funkciám osobného asistenta, vďaka čomu sa môže robota pýtať na počasie, správy o doprave, či vytiahnuť si informácie z Wikipédie. Tiež sa dá použiť aj pre služby ako je taxislužba Uber, Hive pre kontrolu nad inteligentnými domácimi spotrebičmi, či Spotify pre počúvanie hudby. Robot Yumi má okrem toho 5 palcový dotykový displej s prístupom k aplikáciám v systéme Android.

Milovníci kávy by mohli oceniť kávovar Gina z dielne spoločnosti Goat Story. Štýlový kávovar funguje tak, že sa do keramického lievika v hornej časti zariadenia vloží namletá káva a naleje sa do neho horúca voda. Aromatický nápoj potom vyplní sklenenú kanvicu. Trik spočíva v špeciálnom medenom ventile, ktorý je navrhnutý tak, aby aj amatérski variči kávy mali možnosť experimentovať s rôznymi technikami prípravy kávy v jedinom zariadení. Vďaka ventilu si tak vedia pripraviť štandardnú zalievanú kávu, pretláčanú alebo dokonca aj prekvapkávanú kávu.