Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nestíhate už ani čítať deťom rozprávky? Mattel vás zastúpi

Nestíhate už ani čítať deťom rozprávky? Mattel vás zastúpi
Autor:
Rastislav Blažek
Zverejnené:
3. 1. 2017
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Mattel je firma, ktorá sa dlhodobo špecializuje hlavne na deti a preto niet divu, že priniesla trocha inovácií aj do čítania detských rozprávok. Doba je uponáhľaná a mnohí rodičia majú aj dve práce, aby utiahli náklady na domácnosť. V tom prípade by sa im z času na čas zišiel pomocník, napríklad pre vzdelávanie a zábavu detí. Mattel teda vyvinul domáceho pomocníka ktorého nazval po známom filozofovi Aristotelovi - Aristotle.

Aristotle sa skladá z dvoch častí, a to zo samotného zariadenia a kamery. Zariadenie v sebe ukrýva akoby dve osobnosti. Jednu ženskú, milú učiteľku detí, ktorá nielenže číta deťom rozprávky, ale aj s nimi hrá rôzne jednoduché slovné hry. Systém je schopný rozpoznať detskú otázku a dá na ňu odpoveď.

Keďže deti v určitom období vedia klásť jednu otázku neustále dookola, je robot ideálny na zvládnutie tohto monotónneho náporu. Poviete si, že detskému džavotu rozumie niekedy iba ich matka, ale Mattel sebavedomo vyhlasuje, že ich systém si s tým dokáže poradiť a zvládne pochopiť aj reč veľmi malých detí.

Zariadenie Mattel Aristotle je určené ako osobný robotický pomocník pre deti

Druhá „osobnosť“ ukrývajúca sa v Aristotle zariadení je známa asistentka Alexa z Amazonu. Tá má na starosti komunikáciu s dospelými a riešenie skôr systémových požiadaviek.

Nuž a čo spomínaná kamera? Tá môže slúžiť ako detský monitor, ale má integrovanú aj schopnosť rozpoznávať tváre. Kamera je dokonca schopná rozpoznať, že sa dieťa hrá s nejakou hračkou z ich portfólia, a vie k nej doplniť aj zvukové efekty.

Mattel Aristotle v sebe ukrýva virtuálnu osobnosť

Samozrejme prístroj je napojený na internet, odkiaľ tiež berie informácie, a tak museli vývojári Mattelu popracovať aj na bezpečnosti. Pretože pre takýto typ zariadenia je to priam existenčná nevyhnutnosť, veď kto by chcel, aby video s jeho deťmi niekto hackol. Mattel vyhlasuje, že úroveň bezpečnosti je na úrovni štandardov v sfére vládnych inštitúcií. Samozrejme primárna úloha je ale jasná, pripraviť deti na budúcnosť, v ktorej budú často spolupracovať s robotmi.