Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Extra odolný kompakt Olympus

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Olympus Stylus TG-850. Je malý a vodotesný, no zároveň to nie je športová kamera do terénu, ale pravý kompakt. Obsahuje poriadne široký objektív – vlastne najširší spomedzi odolných kompaktov. Je totiž prvým odolným kompaktom s ultra širokým objektívom 21mm – 105mm. Rovnako je i prachu-odolný, nárazuvzdorný a odolný voči mrazu a vode do 10m.

Leto je ešte ďaleko, no to j aspoň čas na to, aby ste sa poriadne pripravili. Vo výbave by na tohtoročnej dovolenke teda nemusel chýbať Olympus Stylus TG-850. Je malý a vodeodolný, no zároveň to nie je športová kamera do terénu, ale pravý kompakt. Obsahuje poriadne široký objektív – vlastne najširší spomedzi odolných kompaktov. Je totiž prvým odolným kompaktom s ultra širokým objektívom 21mm – 105mm. Rovnako je i prachu-odolný, nárazuvzdorný a odolný voči mrazu (-10 stupňov Celzia). Zaujímavosťou je vyklápací displej veľkosti 3 palcov. 

Odolný kúsok Olympus TG-850 s vyklápacím displejom

BSI snímač CMOS má rozlíšenie 16,8 mpx a veľkosť 1 / 2,3 palca. Výrobca však zrejme rátal so slnečnými dňami – svetelnosť objektívu je totiž (len) F/3,5 – F/5,7. Procesy riadi výkonný procesor TruePic VII a umožňuje sekvenčné snímanie v rýchlosti 7 fps. Hodnoty ISO sa pohybujú od 125 do 6,400 a nakrúcať video môžete i vo full HD (60p). Fotografie putujú na SD kartu i kartu UHS 1. Jeho predaj sa spustí v marci a približná cena je 299 eur.