Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Kuchyne budúcnosti s prepojenými spotrebičmi LG

Kuchyne budúcnosti s prepojenými spotrebičmi LG
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
30. 1. 2018
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť LG Electronics predstavila svoju víziu chytrej kuchyne budúcnosti, ktorá predvída potreby spotrebiteľov. Chytré kuchynské produkty LG, napríklad chladnička InstaView ThinQ, rúra radu EasyClean alebo umývačka riadu QuadWash, vybavená funkciou hands-free, zbaví prípravu denných jedál podstatnej časti námahy, maximalizujú účinnosť a uľahčujú prácu pre efektívnejšie využitie času.

LG InstaView ThinQ je vyvrcholením špičkovej chladiacej technológie a prináša maximálne pohodlie a účinnosť. Inteligentná chladnička je vybavená 29-palcovým dotykovým LCD displejom. Poklepaním sa zmení z počítačového displeja na priehľadné okienko, odporúča lahodné recepty na základe dostupných surovín alebo umožňuje umiestňovať poznámky a odkazy. Po výbere receptu chladnička automaticky odošle informáciu do pripojenej rúry a systém Alexa kuchára slovne prevedie jednotlivými krokmi. Aby bolo varenie a stolovanie príjemnejšie, užívatelia si môžu priamo na InstaView ThinQ vyhľadať a vypočuť svoje obľúbené piesne cez Amazon Music, iHeartRadio alebo ďalšie služby pre streamovanie hudby.

Navyše chladnička InstaView ThinQ ponúka zjednodušený systém správy potravín prostredníctvom platformy webOS LG a technológie rozpoznávania hlasu systému Alexa. Funkcia Smart Tag umožňuje k potravinám uloženým v chytrej chladničke pridávať nálepky, štítky a dátumy trvanlivosti, takže ak sa nejaká položka blíži dátume spotreby, ozve sa upozornenie. Pri nakupovaní potravín si užívatelia môžu skontrolovať obsah chladničky cez smartfón napojený na širokouhlú kameru PanoramaView umiestnenou vo vnútri chladničky InstaView ThinQ.

Kuchyne budúcnosti s prepojenými spotrebičmi LG

„Bezproblémové pripojenie, ktoré neodmysliteľne patrí k šikovným kuchynským riešeniam LG, revolučným spôsobom zmení zvyky zákazníkov pri varení a stolovaní. Použitie umelej inteligencie v kuchynských riešeniach zlepšuje kvalitu života tým, že zjednodušuje prípravu pokrmov a upratovanie od začiatku do konca a pre každodenné fungovanie v kuchyni ponúka inovatívne riešenia,“ opisuje výhody Andrea De Sousa zo spoločnosti LG.

Vďaka partnerstvu so spoločnosťami ako Innit a SideChef dokážu spotrebiče LG s umelou inteligenciou a Wi-Fi pripojením poskytovať užívateľom širokú ponuku služieb. Rúra LG EasyClean pripojená k príslušnej aplikácii dokáže bezdrôtovo získať informácie o recepte a v určený čas automaticky začať predhrievanie na konkrétnu teplotu. Akonáhle rúra potrebuje vyčistiť - čo je jednoduchšie vďaka jej pokročilému hydrofilnému smaltovanému povrchu - je na smartfón užívateľa automaticky odoslané upozornenie. Digestor a lampa nad sporákom sa pri použití varnej dosky automaticky zapnú.

Aby sa upratovanie zvládlo oveľa jednoduchšie, rúra LG EasyClean odosiela informácie do pripojenej umývačky riadu QuadWash, ktorá potom nastaví optimálny umývací cyklus podľa pripravovaných jedál. Napríklad pre mastný riad vyberie dlhší cyklus s vyššou teplotou vody než u ľahkých dusených zeleninových pokrmov. Technológia QuadWash™, tvorená štyrmi ostrekovacími ramenami s pohybom do všetkých strán, umožňuje rýchle a starostlivé umytie riadu všetkých tvarov a veľkostí. Rúru EasyClean aj umývačku QuadWash možné ovládať pomocou hlasových príkazov, ako aj centrálneho robota LG CLOi.

O dostupnosti produktov pre český a slovenský trh bude spoločnosť LG Electronics informovať počas roka 2018.

(Zdroj: Tlačová správa LG Electronics)