Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: SanDisk Mikro SD s kapacitou 128 GB

MWC 2014: SanDisk Mikro SD s kapacitou 128 GB
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Presne tak, nevravíme o žiadnom externom hard disku či podobnom zariadení, ale o malej pamäťovej karte rozmeru mikro SD. Výrobca SanDisk prichádza s takýmto zariadením, do ktorého sa mu podarilo zohnať priestor až pre 128 GB dát.

Pamäťové karty SanDisk „trochu“ rozšírili svoju kapacitu. Na MWC v Barcelone predstavil výrobca v rámci svojich známych pamäťových kariet jednu takú, ktorej rozmery spadajú do kategórie mikro SD. No jej kapacita je až 128 GB! Patrí k rade Ultra mikro SDXC UHS-I pamäťových kariet a bola vytvorená pre smartfóny a tablety využívajúce OS Android. Výbavu tejto malej kartičky tvorí 16 vrstiev vertikálne uložených pamäťových vrstiev, ktoré by mali byť tenšie ako ľudský vlas.

Pamäťová karta však disponuje okrem obrovskej kapacity aj 2-násobnou rýchlosť v porovnaní s klasickou mikro SD kartou. Výrobca vraví o rýchlosti čítania až do 30 MB/s. Rýchlosť zápisu je však len neurčito uvedená ako „nižšia“. Vylepšením prešla i Memory Zone aplikácia – tá ponúka OptiMem. Táto funkcia ponúka automatický presun digitálneho obsahu z internej pamäte do týchto vyberateľných úložísk a plynule sledovať úrovne zaťaženia pamäte. Pritom v momente, kedy sa dosiahne vopred stanovený limit, pošle upozornenie používateľovi. 

Mimochodom, táto super-karta je odolná voči vode, teplotám, magnetickému poľu, rontgenovým lúčom i otrasom. Karta je už dostupná a jej cena sa stanovila na 199,99 dolárov.