Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

PowerShot S120 s bleskovým ostrením

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
23. 8. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nový fotoaparát menších rozmerov od Canonu s rozlíšením 12,1 mpx s 5 násobným zoomom. K tomu 24 mm objektív, clona s hodnotou f/1,8 a bleskové automatické zaostrenie 0,1 s. PowerShot S120

Canon myslí i na pohodlie v každej situácii s fotoaparátom menších rozmerov, nie len na mohutnejšie zrkadlovky a vymeniteľné objektívy. Profesionálny výkon teraz ponúka v menších rozmeroch v podobe PowerShot S120. Ten prichádza s 24 milimetrovým, ultra širokým objektívom s peknou clonou f/1,8, s ktorým si hravo vystačíme i pri takom pokročilejšom súmraku. Navyše systém HS, ktorý vynikne pri práve pri slabšom osvetlení zvládne zachytiť skutočnú momentku bez použitia statívu či dokonca blesku. Blesková je zato rýchlosť zachytenia snímky. Pomocou vysokorýchlostného automatického zaostrenia prebehne tento proces v priebehu 0,1 sekundy.

Malý a výkonný Canon PowerShot S120

Zaujímavou vlastnosťou je Focus Peaking zobrazujúca oblasť zaostrenia na LCD displeji. Mimochodom, ten je dotykový, 7 a pol centimetrový s označením Pure Color II G. Nič by však nefungovalo bez tej najdôležitejšej časti, ktorou je 1/7 palcový snímač CMOS s rozlíšením 12,1 megapixela, ktorému sekunduje obrazový procesor Digic 6. Ten výrazne zlepšuje ostrenie i snímanie. ISO dosahuje výšku 12 800 a optický Zoom je 5 násobný, i keď Zoom Plus priblíži objekt až 10 x. A ako by to bolo, aby Canon zabudol na video? Je tu teda niečo pre video obrazy – vylepšená 5 osová dynamická stabilizácia, ktorá výrazne zmierni nežiaduce chvenie rúk či iné príčiny trasenia. A tak bude vaše video vo full HD rozlíšení stabilné a ešte k tomu so stereo zvukom. Zdieľanie prichádza cez Wifi a možnosť označiť fotografiu spolu s miestom, kde bola zachytená ponúka Geotagging vďaka funkcii GPS.