Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Cone vám vždy zahrá tú správnu pieseň

Cone vám vždy zahrá tú správnu pieseň
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nebolo by to príjemné, keby váš prehrávač hrá spontánne hudbu, ktorá sa presne hodí na daný moment? Odpovedať si musíte sami, no vývojári sú presvedčení, že ich reproduktor Cone bude dobrou voľnou. Za ich nápadom stojí v prvom rade pripojenie k internetu a schopnosť učiť sa správaniu používateľa.

Cone totiž najskôr musí „nazberať skúsenosti“ a až potom vám dokáže sám púšťať to, čo by ste si podľa neho mohli želať. Spolupracuje teda s vašimi hudobnými stream službami. Keď ho spustíte, začne skrátka hrať to, čo máte práve nastavené na Spotify či SoundCloude. Ak sa vám práve v ten moment hudba nepáči, prepnete ju pomocou tlačidla na inú pieseň. A Cone má prvú indíciu v podobe času a prehratej želanej piesne. Časom si takto zvykne, že napríklad v piatok večer zvyknete počúvať pomalšie tóny na ukľudnenie po namáhavom týždni, v sobotu ráno sa už pri upratovaní tešíte na večernú párty a do rytmu handry vám pohráva bláznivá pieseň. Vďaka vstavanému akcelerometru dokáže určiť zariadenie i to, že pri vynesení na dvor k bazénu zvyknete počúvať pomalé reggae melódie.

Cone sa spáruje so zariadeniami používajúcimi iOS7 alebo Maverick (a vyššie) a hudbu môžete ovládať priamo pomocou neho bez nutnosti vyberať smartfón či tablet. Reproduktor má vstavanú 8 hodinovú batériu a bude podporovať časom i Windows PC a Android.