Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Bezdrôtová bezpečnostná kamera Reolink Go nepotrebuje Wi-Fi sieť

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
27. 4. 2018
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Reolink z čínskeho Hongkongu vytvorila bezdrôtovú bezpečnostnú kameru s názvom Go, ktorá sa od podobných zabezpečovacích systémov líši v tom, že pre bezdrôtový prenos dát nevyužíva domácu Wi-Fi sieť, ale funguje prostredníctvom mobilnej 4G LTE siete. K dispozícii je navyše aj voliteľná verzia kamery s napájaním cez solárny panel.

Bezdrôtová bezpečnostná kamera Reolink Go má CMOS snímač Starlight, ktorý umožňuje nakrúcanie videa v rozlíšení 1080p počas dňa a samozrejme aj v noci prostredníctvom režimu nočného videnia. Poveternostným vplyvom odolná kamera s krytím IP65 disponuje systémom pre detekciu pohybu a širokouhlý objektív zvládne pokryť 130 stupňové zorné pole.

Kamera sa nespolieha na pripojenie k internetu cez domáci router s Wi-Fi alebo Ethernetovým káblom, no využíva bezdrôtové pripojenie prostredníctvom mobilnej dátovej siete 4G LTE. Môže sa tak inštalovať v miestach, kde je problém s klasickým pripojením k internetu, napríklad na víkendovej chate. Výrobca tvrdí, že kamera bude v Európe spolupracovať s poskytovateľmi mobilných sietí O2 a Vodafone, v USA sú to AT & T a T-Mobile. Úplná bezdrôtová sloboda si však prináša daň v podobe vyšších nákladov spojených s prenosom dát cez mobilnú sieť.

Bezdrôtová bezpečnostná kamera Reolink Go sa pripája k internetu prostredníctvom mobilnej dátovej siete 4G LTE.

Batéria s kapacitou 7,800 mAh / 3,6 V by na jedno nabitie mala vydržať približne 500 minút živého prenosu videa alebo 2 mesiace v pohotovostnom režime. Môže byť nabíjaná aj voliteľným solárnym panelom. Priamy prenos videa si používateľ môže zobraziť cez sprievodnú mobilnú aplikáciu pre operačné systémy iOS a Android. Používateľ môže cez aplikáciu komunikovať s človekom stojacim pri dverách, vie si nastaviť rôzne alarmy a notifikácie, pričom nasnímané zábery sa ukladajú na microSD kartu alebo na cloudové úložisko.

Batéria s kapacitou 7,800 mAh môže byť nabíjaná aj voliteľným solárnym panelom.

Bezdrôtová bezpečnostná kamera Reolink Go je momentálne súčasťou start-up kampane na portáli Indiegogo, kde sa dá získať za finančnú podporu vo výške 119 dolárov len za kameru alebo 176 dolárov za kameru so solárnym panelom. Ak bude kampaň úspešná a všetko pôjde podľa plánov výrobcu, prvé kusy pre podporovateľov kampane by sa mali začať zasielať v júli.

Poveternostným vplyvom odolná kamera s krytím IP65 disponuje systémom pre detekciu pohybu a širokouhlý objektív zvládne pokryť 130 stupňové zorné pole.

Podobné články