Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Čo neviete zmeniť, odfiltrujte, napríklad aj také chrápanie vášho partnera

Čo neviete zmeniť, odfiltrujte, napríklad aj také chrápanie vášho partnera
Autor:
Rastislav Blažek
Zverejnené:
22. 5. 2018
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Štatistiky sú tvrdé a neúprosné, chrápanie môže z dlhodobého hľadiska viesť až k rozvodu. Zbaviť sa chrápania je však ťažké, a preto jedným z neúprosných riešení býva oddelené spanie. Našťastie sa zopár výrobcov snaží tento problém riešiť, no mnohé zariadenia bývajú nepohodlné, alebo sú to jednoducho len špekulácie. Vývojári, ktorí kedysi pracovali v Nokii, sa preto odhodlali priniesť vlastné riešenie.

Je nazvané ako QuietOn, čo je v podstate aj názov ich novej spoločnosti, a tvoria ho dve bezdrôtové slúchadlá do uší. Možno si poviete, že veď na to stačia takzvané štuple do uší, lenže čísla hovoria jasne QuietOn slúchadlá odfiltrujú z hluku omnoho viac. Používajú totižto Active noise canceling technológiu, ktorá vlastne vytvorí zvuk, niečo ako protizvuk, ktorý odfiltruje neželaný ruch.

A to hocijaký, napríklad aj chrápanie. Samozrejme, že nemusí ísť len o chrápanie. Dokážete takto filtrovať aj neželané zvuky za dňa. Napríklad hlasný zvuk motora, či jednoducho hluk mesta, keď pracujete vonku.

Bezdrôtové slúchadlá do uší QuietOn sa postarajú o účinnú filtráciu okolitých ruchov, vrátane chrápania vášho partnera.

Zariadenie QuietOn sa podobá na klasické Bluetooth slúchadlá, len s tým rozdielom, že sú navrhnuté aj na nosenie počas spánku. Plastové časti sú totižto obalené mäkkou penou. Vo vnútri slúchadiel sa nachádza mikrofón, ktorý prijíma okolitý ruch a samozrejme reproduktor, ktorý jeho posunutú fázu vysiela smerom do ucha používateľa.

Vo vnútri slúchadiel sa nachádza mikrofón, ktorý prijíma okolitý ruch a samozrejme reproduktor, ktorý jeho posunutú fázu vysiela smerom do ucha používateľa.

Slúchadlá sú bezdrôtové, ako aj ich nabíjanie. Slúži k tomu elegantná krabička, ktorá ich aj nabije. Zaujímavá je aj informácia, že slúchadlá vydržia bez nabíjania až 20 hodín, čo je naozaj omnoho viac, než akýkoľvek spánok. No a štatistiky uvádzajú aj to, že na plnú regeneráciu potrebujete 90% nerušeného spánku, preto sa určite oplatí nad týmto riešením zamyslieť.

Slúchadlá sú bezdrôtové, ako aj ich nabíjanie. Slúži k tomu elegantná krabička, ktorá ich aj nabije.