Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

EOS 70D v menších rozmeroch s väčšou ostrosťou

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 7. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Canon uvádza novinku z rady EOS - 70D so snímačom na to pravé ostrenie Dual Pixel CMOS AF, ktorého technológia je založená na 2 nezávislých fotodiódach, ktoré sú v každom pixeli. Rozlíšenie APS-C snímača je 20,2 mpx a ISO je v rozmedzí 100 - 12 800 (25 600).

Malý pán na holenie sa dychtivo snaží zaujať. S rozmermi 139 x 104 x 79 milimetrov Canon EOS 70D naozaj nepatrí medzi obrov, no pokúša sa preraziť svojím výkonom. Tak napríklad, nový systém automatického ostrenia bojuje o spotrebiteľský záujem.

Canon EOS 70D s novým snímačom Dual Pixel CMOS AF

Plynule a automaticky preostrí na akýkoľvek detail, ktorý si vyberiete, i keď má „iba“ 19 krížových ostriacich bodov. Možno ste pri ostrení zvyknutí skôr na fázový typ detekcie, no pre potreby videa sa Canon rozhodol práve pre toto riešenie. Dopomohol mu totiž snímačom Dual Pixel CMOS AF. Technológia jeho zaostrenia je založená na tom, že každý pixel senzoru má 2 nezávislé fotodiódy, ktoré prijímajú svetlo nezávisle, no spolu tvoria v podstate fázovú detekciu. Po odfotení snímky sa totiž tento „dvojitý signál“ spojí a vyšle ako jeden zdroj (pixel). Táto technológia pokrýva približne 80 percent snímacej plochy. Rozlíšenie tohto snímača APS-C je 20,2 megapixela, obrazový senzor má označenie Digic 5+ a hodnoty ISO sa pohybujú v rozmedzí 100 – 12 800, v rozšírených nastaveniach až 25 600. Nuž a k zrkadlovkám patria kalsicky vymeniteľné objektívy, ktorých je na výber v tomto prípade približne 40. Tak, s tým sa už dá niečo vymyslieť.