Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Prenosný gril Tefal Optigrill+ sa sám postará, aby sa jedlo nepripieklo

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
30. 8. 2018
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Grilovacia sezóna beží na plné obrátky a z viacerých záhrad či terás sa šíri lahodná vôňa ugrilovaného jedla. No nie vždy sa podarí si pokrm ustrážiť a pripraviť podľa svojich želaní. Pomocnú ruku môže ale v tomto smere podať kontaktný gril z dielne výrobcu Tefal. Ten pomocou senzorov začiatočníkom jedlo ugriluje automaticky a ostrieľaným labužníkom túto činnosť uľahčí tak, aby nemuseli nekonečné minúty striehnuť pri grile.

Kontaktný gril Tefal GC 712 D34 Optigrill+ sa snaží zaujať kompaktnými rozmermi a nízkou váhou, o niečo viac ako 4 a pol kilogramu. Má teda prívlastok mobilný, keďže sa jednoducho prenesie kdekoľvek, kde používateľ dostane chuť na grilovanie. Skladá sa z dvoch odnímateľných plôch na grilovanie, s dostatočnou veľkosťou pre prípravu viacerých porcií naraz. Zároveň sa dajú jednoducho vyčistiť, a to aj v umývačkách riadu.

„Platne z liateho hliníka majú celkovú plochu 600 centimetrov štvorcových, vďaka čomu dokážeme na grile pripraviť dve až štyri porcie. Vďaka nepriľnavému povrchu a dizajnovému náklonu všetky mastnoty a nečistoty môžu stekať do väčšej odpadovej nádobky,“ hovorí pán David Flickinger, NAY.

Pre zjednodušenie prípravy pokrmov dostal kontaktný gril s príkonom 2 000 wattov do výbavy modernú senzorickú technológiou. Tá sa teda sama postará o automatické nastavenie teploty a doby grilovania, v závislosti od množstva a hrúbky grilovaného jedla.

„Pre zjednodušenie ovládania výrobca vybavil rukoväť na grile šiestimi tlačidlami pre najpoužívanejšie pokrmy, ktoré sa grilujú. Stačí len vložiť pokrm dnu a jednoduchým stlačením spustiť program.“

K dispozícii sú na výber kategórie ako „burger, hydina, sendvič, klobása, steak či ryba“. No a pre tých, ktorí dostali chuť na niečo dobré, ale zabudli si jedlo včas vybrať z mrazničky, má Optigrill ešte jednu technológiu navyše.

„Gril si rozumie aj s mrazenými potravinami. Stačí si na rukoväti vybrať jeden zo šiestich programov na grilovanie a zároveň aj program na rozmrazovanie a gril si automaticky pokrm rozmrazí a následne aj ugriluje.“

Kontaktný gril Tefal GC 712 D34 Optigrill+.

Stav grilovania je pritom na grile prehľadne zobrazovaný a používateľ tak vždy vie, v akej fáze sa grilované jedlo nachádza. Navyše môže kedykoľvek grilovanie zdvihnutím veka prerušiť a odobrať malý kúsok porcie na ochutnávku.

„Na rukoväti grilu sa nachádza indikátor prepečenia, ktorý je kruhového tvaru a pomocou šiestich rôznych farieb vám vlastne dáva informácie ohľadom toho, v akej fáze grilovania sa pokrm práve nachádza. Napríklad pri steakoch vám ukáže, či je ešte krvavý alebo už dokonale prepečený, čiže Well-done.“

Výrobca však nezabudol ani na skúsených kuchárov či používateľov, ktorí si radi pochutia na grilovanej zelenine alebo ovocí a zároveň sa chcú sami pohrať s teplotami grilovania.

„Popri automatike máme možnosť si na grile nastaviť teplotu aj manuálne, o ktorej nás informuje indikátor na tlačidle štyrmi farbami,“ dodáva pán David Flickinger, NAY.

Kontaktný gril Tefal GC 712 D34 Optigrill+, s technológiou automatického senzorového grilovania, by sa tak mohol stať vhodným pomocníkom pre nejedného začiatočníka, ale aj skúseného kulinára. Používatelia tak získajú čas na to, aby sa mohli aj počas grilovacej párty venovať svojej rodine a priateľom a nemuseli neustále striehnuť nad grilovaným jedlom.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci so spoločnosťou NAY a daný produkt si môžete zakúpiť TU.)

Podobné články