Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Čo majú spoločné Hello Kitty a Playboy? Fotoaparát!

Čo majú spoločné Hello Kitty a Playboy? Fotoaparát!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
12. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Playboy a Hello Kitty sa spojili a prinášajú niečo do sveta technológií a.k.a. „sexi kawaii“. Predpokladám, že v tejto chvíli by aj Google vyhľadávač explodoval, pretože jednotlivé slová k sebe vôbec nepatria. Teda, doteraz nepatrili. Čo je príčinou zmeny?

Za zmenou stojí značka Panasonic. Tá totiž prepožičala svoju Leicu ako produkt kampane spájajúcej Hello Kitty a Playboya. Leica C je premenovaným modelom Panasonic LF1 a aby sa dal odlíšiť, výrobca využil logo Hello Kitty, v ktorom má tá známa kreslená postavička na sebe uši ešte známejšieho zajačika Playboya. Drží fotoaparát a žmurká... Fotoaparát je na predaj vo Francúzsku a tvorí limitovanú edíciu 10 kusov. Jeho cena nie je závratná, no zato je to 2-násobok pôvodnej ceny. Kúpiť ho môžete v predajni Colette za 920 eur. Aby však takéto marketingovo zaujímavé logo nevyšlo len tak nazmar, k dispozícii sú i tetovačky a obaly na iPhone s týmto hravým emblémom.

                                                       Hello Kitty a Palyboy sa spojili vo fotoaparáte Leica

Za normálnych okolností by možno majiteľ "playboyáckeho" impéria Hugh Hefner nesúhlasil s takouto fúziou s japonským kawai (miláčik, zlatíčko), no tento kúsok vznikol i vďaka okrúhlym výročiam oboch značiek. Kým Hello Kitty sa dožíva 40 rokov, Playboy to dotiahol už na 60tku. „Verím, že protiklady sa priťahujú. Obe značky sú ikonami, no nemajú nič spoločné. Vždy som sa však viac zaujímal o rozdiely dvojíc, ako o to, čo ich spája, takže milujem celú túto myšlienku okolo „sexi kawai““, vraví na margo záležitosti dizajnér z módneho domu Carven Guillaume Henry.