Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

LA100 Version 2: Update pre letecké zábery s Go-Pro

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
27. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Francúzska spoločnosť Lehmann Aviation uviedla už pred pár rokmi svoje bezpilotné lietadlo UAV s názvom LA100. Bolo určené všetkým majiteľom športovej kamery GoPro Hero, aby mohli robiť zábery z poriadneho nadhľadu. Teraz je tu verzia číslo 2, teda LA100 Version 2.

Táto novinka má výhody v podaní WiFi pripojenia – používateľ môže kontrolovať chod i zábery zo zariadenia v reálnom čase. Ďalšou zmenou je ovládanie cez aplikáciu, ktorá spolupracuje s Windows Phone 8. Pred tým musel používateľ všetko riadiť výhradne z počítaču či laptopu, no teraz sa všetko dá kontrolovať pomocou tabletu a smartfónu so spomínaným operačným systémom.

Toto malé lietadielko je vhodné zároveň pre všetkých, ktorí majú malé, alebo dokonca i žiadne skúsenosti s ovládaním podobných zariadení. Na jeho uvedenie do pohybu je nutné spustiť aplikáciu, určiť dráhu letu, a potom ho ručne uviesť (teda, doslova vyhodiť) do vzduchu. Vďaka ovládaniu smartfónom a tabletom je jednoduché meniť dráhu priamo na mieste (pred tým sa plán kreslil v predstihu). LA100 Version 2 má cenu 90 eur.