Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Olympus SH-1 vystabilizuje až 5 osí

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
2. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Olympus včera predstavil i kompakt SH-1, ktorý sa môže stať dobrým priateľom do vrecka na cesty nielen vďaka menším rozmerom, ale aj preto, že ponúka celkom príjemné parametre a najmä 5-osovú stabilizáciu, ktorá zmierni otrasy na videu počas chôdze či prispeje k ostrejším fotografiám.

Okrem odolného a akčného fotoaparátu si pre nás Olympus pripravil ešte jednu novinku. Je ňou kompaktný fotoaparát SH-1 s ľadovou kovovou vizážou. Realitu zachytáva BSI snímačom CMOS, ktorý má veľkosť 1 / 2,3 palca a disponuje rozlíšením 16,7 mpx. Kvalitu záberu má na svedomí i procesor TruePic VII a najväčším plusom tohto neveľkého kúska je stabilizácia, ktorá funguje až v 5 osiach! Hodnota ISO sa pohybuje v rozmedzí 100 – 6,400 a objektív dosahuje až 24 násobný zoom, svetelnosť f/3,0 – f/6,9 a vzdialenosť ohnísk 25 – 600 mm. V zadnej časti je dotykový 3-palcový displej s rozlíšením 320 x 240 pixelov.

Olympus SH-1 s 5-osovou stabilizáciou

Milovníci krátkych videí pre radosť ocenia určite možnosť štyroch vyspelých funkcií záznamu. K dispozícii je tak možnosť s 240 snímkami/s, fotografovanie počas záznamu, full HD záznam so 60p alebo i možnosť časozberného videa. Na SDXC pamäťovú kartu sa však dá zachytiť len video s maximálnou veľkosťou 4 GB, i keď samotný strop SD karty s fotografiami je 128 GB. Okrem SD však môžete fotografie prenášať a zdieľať pomocou WiFi. Pri fotografovaní môžete uplatniť jeden zo 7 umeleckých filtrov a funkcia Live Guide vám ukáže, ako by vaša fotografia vyzerala s niektorým z efektov. K dispozícii bude koncom apríla.