Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Výber technologických zaujímavostí - Techpedia NEWS 103

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
23. 9. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V krátkom video bloku vám prinášame technologické zaujímavosti a inovácie, ktoré si pre nás prichystali vedci, vývojári a výrobcovia z celého sveta.

Pod ikonickou značkou Kodak vyvinuli vývojári vlajkovú loď digitálneho fotoaparátu Pixpro AZ1000 Astro Zoom. Ten sa vyznačuje výrazne nadpriemerným, až 102-násobným optickým priblížením, ktoré vyjadruje ohnisková vzdialenosť 1989 milimetrov. Objektív pritom začína už na extrémne širokouhlom čísle 19,5 milimetra. Pixpro AZ1000 má BSI CMOS snímač s rozlíšením takmer 21 megapixelov a podporuje citlivosť ISO 100 až 3 200. Nechýba podpora HDR a tiež snímanie 360 stupňových panoramatických záberov. Nakrúcanie videí je možné v rozlíšení 4K pri rýchlosti 30 snímok za sekundu.

Juhokórejský výrobca Samsung si na výstavu IFA 2019 v Berlíne priniesol niekoľko noviniek, z ktorých najviac zrejme priťahoval pozornosť skladací smartfón Galaxy Fold. Jeho finálna verzia má vylepšený dizajn a konštrukciu prispôsobenú tak, aby poskytla čo najlepší zážitok. Fold využíva výhody skladacej konštrukcie, ktorá prináša kombináciu displeja na vonkajšom kryte a hlavného rozkladacieho 7,3 palcového displeja Infinity Flex. Vďaka tomu môže používateľ využívať nové spôsoby multitaskingu, sledovania videí, hrania hier a ďalších vecí.