Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nikon Coolpix S810c je fotoaparát s Androidom

Nikon Coolpix S810c je fotoaparát s Androidom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nikon poteší priaznivcov Androidu so svojím novým fotoaparátom, ktorý vlastní práve tento operačný systém. Nadobudnete tak prístup i do Google Play. Okrem toho predvedie čip s rozlíšením 16 mpx, 12-násobné optické priblíženie a nechýba audio konektor.

Máte radi smartfóny s Androidom a zároveň vyžadujete poriadny fotoaparát? Potom by ste možno mohli upriamiť pohľad na túto novinku od Nikonu. Áno, podobné zariadenie sme tu už mali od Samsungu, no ak ste fanúšik Nikonu a neboli ste spokojní s jeho prvou generáciou Android fotoaparátu, nech sa páči, prichádza séria číslo dva.

Nikon Coolpix S810c

S810c je vybavený operačným systémom Android vo verzii 4.2.2, vďaka čomu získal prístup i do Google Play, odkiaľ môžete sťahovať aplikácie, no i pozerať filmy. Nikon totiž dal priestor i 3,5 mm audio konektoru. K dispozícii má 1 GB pamäte RAM a poháňa ho doteraz neznámy procesor s jadrami Cortex-A9. Objektív zvládne 12-násobný zoom, obsahuje hybridnú stabilizáciu, no má pomerne slabšiu svetelnosť f/3,3 – f/6,3. Veľkosť BSI CMOS čipu s rozlíšením 16 mpx je 1 / 2,3 palca. Fotoaparát disponuje veľkým, 3,7 palcovým dotykovým displejom (720 x 560 pixelov). Do vienka dostal i WiFi a GPS modul. Na pultoch predajní ho môžeme očakávať v priebehu apríla za 298 eur.