Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

LG Professional Days 2014

LG Professional Days 2014
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
14. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V rámci podujatia LG Professional Days 2014 predstavil výrobca LG rad nových energeticky účinných modelov chladničiek i práčok. V oblasti chladničiek bodoval systém Total No Frost a ekologické práčky sa chvália inteligentným ovládaním a motorom Direct Drive Invertor.

LG prináša 5 noviniek do segmentu chladničiek so systémom No Frost. Vďaka tomu dochádza k efektívnemu zníženiu energetickej spotreby a rýchlemu ochladeniu uložených potravín. Potraviny zároveň vydržia čerstvé dlhšie ako v klasických chladničkách, pretože chladenie prebieha rovnomerne. Napríklad, pivo s teplotou 30 °C sa vychladí na 7 °C v priebehu 2 hodín a 40 minút. O nižšiu spotrebu energie a vyšší výkon chladničky sa zase postaral lineárny kompresor. Ten ukazuje zjednodušenie vnútorného mechanizmu chladničiek. Má menší počet súčiastok, eliminuje nadmerné trenie a znižuje hluk chladničky až o štvrtinu. Jeho vysvedčením by zrejme mohla byť i záruka až 10 rokov. Prvýkrát sa LG chladničkám s dolnou mrazničkou dosiahnuť energetickú účinnosť A+++ - 10%, a to vďaka lineárnemu kompresoru. 

                                                       Chladnička s lineárnym kompresorom

Okrem chladničiek sa predstavila i séria práčok. Na pohľad zaujme netradičný čierny intuitívny displej. Je dotykový a skosený do 15-stupňového uhla. Vďaka NFC sa dá prepojiť práčka aj so smartfónom, a tak sa umožní rozšírenie pracích programov o najnovšie aktualizácie alebo expresnejšia diagnostika. Funkcia LG TurboWash vychádzajúca z inteligentnej technológie 6 Motion Direct Drive kombinuje 6 rôznych pohybov prania a prací cyklus nastaví podľa rôznych potrieb materiálov. Jet Spray je funkcia, ktorá je tiež súčasťou TurboWash a tá zase znižuje dobu prania až na 59 minút. Ekologické práčky LG , ktoré patria do energetickej kategórie A+++ - 40% pracujú spoľahlivo a takmer bez hluku a je to i vďaka Direct Drive Invertor motoru, ktorý sa nachádza v ich vnútri. Nevlastní remeň ani remenice a samotný motor je zavesený na osi bubna, čo ho robí spoľahlivejším.

                          Práčka s Direct Drive Invertor