Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Autonómny robot Ebo zabaví vašu mačku, keď nie ste doma

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
25. 11. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Mačky sú zvedavé a spoločenské tvory, no keď zostanú samé doma, zvyčajne sa nudia a preležia aj celý deň. Trocha pohybu a teda aj zábavy by mačkám doma určite nezaškodilo a práve k tomu slúži nový autonómny robot Ebo, ktorý sa môže stať spoločníkom vašej mačky, keď práve nie ste doma.

Ebo je malý, guľovitý robot, ktorý sa dokáže autonómne pohybovať po domácnosti. Jeho nepravidelné pohyby sú navrhnuté tak, aby napodobňovali pohyby zvieraťa, robot pritom vytvára zvuky a na jeho LED displeji sa rozsvieti dvojica očí. Toto všetko by malo byť pre mačku nepredvídateľné a vzrušujúce. Robot tiež nahradí niektoré tradičné hračky pre mačky. Na jeho hlavu sa dá pripevniť perie alebo šnúrka na hranie a má v sebe zabudované aj laserové ukazovadlo, ktorému žiadna mačka neodolá.

Autonómny robot Ebo

Vonkajší kryt robota je pritom navrhnutý tak, aby odolal hravým mačkám, takže škriabanie, hryzenie a slintanie by ho nemalo poškodiť. Ak je robot zrazený na zem, dokáže sa sám prevrátiť späť na nohy. Robot si dokáže skenovať miestnosť, aby zistil prekážky a jeho kolízne senzory mu oznámia, aby zmenil smer. Vďaka tomu sa dokáže bez nejakých problémov zahrať s vašou mačkou, keď nie je nikto doma, pričom čas hrania sa dá naplánovať vopred.

Keď sa batéria blíži k vybitiu, robot sa automaticky vráti do svojej nabíjacej základne. Batérie vydrží približne dve hodiny v autonómnom režime robota na jedno nabitie. Jej nabitie by zrejme nemalo trvať dlho.

Ak sa chce majiteľ s mačkou spojiť, môže tak urobiť cez vstavanú kameru a mikrofón v robotovi, ktoré ovláda prostredníctvom sprievodnej mobilnej aplikácie. Domáceho miláčika môžete nielen vidieť, počuť či na neho rozprávať, ale aj priamo ovládať pohyby robota a spustiť napríklad integrované laserové ukazovadlo. Keďže mačky sú obľúbené na internete, aplikácia vám umožní upravovať a fotografie a videá z kamery a zdieľať ich na sociálnych médiách.

Autonómny robot Ebo

Okrem štandardného modelu robota Ebo je k dispozícii aj Pro verzia. Tá využíva umelú inteligenciu pre analýzu správania a nálad vašej mačky pre určenie toho, ako a kedy si s ňou zahrať. Vďaka strojovému učeniu sa robot v priebehu času v tomto smere zlepšuje. K dispozícii je aj možnosť obojku, ktorý sleduje kroky zvieraťa a ďalšie zdravotné ukazovatele, takže robot Ebo poslúži aj ako „osobný tréner“.

Autonómny robot Ebo je dostupný prostredníctvom start-up kampane na portáli Kickstarter. K dispozícii je štandardná vianočná verzia za 1 235 HK (asi 143 EUR), kedy robot Ebo vyzerá ako Santa Claus alebo ako sob. Tá bude dodávaná v decembri tohto roka. Na štandardnú verziu robota Ebo, ktorá sa predáva za 1 240 HK (približne 144 EUR) alebo za 1 395 HK (okolo 162 EUR) spolu s obojkom, si treba počkať do marca 2020. Model robota Ebo Pro bude dostupný od júna budúceho roka za 1 550 HK (približne 180 EUR) alebo za 1 700 HK (asi 197 EUR) spolu s obojkom.

Sprievodná mobilná aplikácia k autonómnemu robotovi Ebo.