Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung v Miláne predviedol Premium House

Samsung v Miláne predviedol Premium House
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
15. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Design Week v Miláne využil Samsung na predstavenie svojej vizionárskej inštalácie smart domácnosti budúcnosti - spoločnosť Samsung sa totiž sústreďuje i na vzťah dizajnu a technológií. Inšpirujú sa pritom potrebami používateľov v každodennom živote.

V rámci svojho Premium House, teda modelu inteligentnej domácnosti, ukázal Samsung priestor naplnený spotrebičmi novej generácie, ktoré boli vzájomne bezdrôtovo prepojené. Návštevníci tak mali možnosť vidieť video stenu, zaoblený UHD televízor či domáce spotrebiče s diaľkovými ovládaniami. Všetky spomínané spotrebiče sa pritom dali riadiť cez smartfón, tablet, alebo TV.

Jedným z prvkov na ovládanie bol napríklad tablet Samsung Galaxy Note Pro 12.2. Podliehalo mu riadenie od osvetlenia až po fotoaparáty. Na tablete sa dala sledovať i spotreba energie jednotlivých zariadení. Okamžitá úspora energie sa dala pozorovať na Samsung inteligentnej žiarovke.

Samsung a jeho inteligentná domácnosť

Súčasťou domácnosti bol UHD televízor so zakriveným 105-palcovm displejom a k nemu pripojený Samsung Gamepad. Zaujímavosťou výbavy bol však aj interaktívny stôl v strede kuchyne. Umožňoval spojenie s digitálnym obsahom od dennej tlače až po talianske recepty. Neďaleko stála chladnička Food Showcase, ktorá rozdeľuje inteligentne potraviny vzhľadom na dobu skladovania.

V práčovni čistil podlahu samostatný robotický vysávač Samsung Navibot a mohli ste si tu vyskúšať ovládanie práčky radu Crystal Blue WW9000 smartfónom či tabletom cez WiFi vďaka aplikácii Smart Washer. V spálni zase meral váhu a Body Scale, ktorý dáta automaticky odosielal do S-Health aplikácie vo vašom smartfóne. Takto bol fitnes program stále aktualizovaný. Mimochodom, Premium House vybavovali nábytkom značky Arclinea, Artemide a B&B Italia. Tak, kto sa prvý pustí do tohto inteligentného projektu?