Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Bzigo efektívne vyhľadá otravné komáre a označí vám ich polohu

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
14. 1. 2020
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Je to určite frustrujúce, keď sa snažíte sledovať komára, ktorý letí po miestnosti, ale stratíte prehľad o tom, kde je. Nové zariadenie Bzigo je však navrhnuté tak, aby vám pomohol. Je totiž schopné opticky sledovať otravné komáre v miestnosti a potom ich pozíciu zvýrazní pomocou červeného laseru, ktorý nie je škodlivý pre oči.

Izraelskí vývojári zo spoločnosti Bzigo vybavili svoje rovnomenné zariadenie infračervenou LED diódou, širokouhlou infračervenou kamerou s vysokým rozlíšením a mikroprocesorom. S využitím algoritmov počítačového videnia je zariadenie údajne schopné rozlišovať medzi komármi a inými drobnými objektmi vo vzduchu, ako sú napríklad prachové častice. Rozpoznávanie prebieha pritom na základe pohybových vzorov komárov a vďaka infračervenej technike to funguje aj v tme, kedy vedia byť komáre výnimočne nepríjemné.

Detektor komárov Bzigo

Keď zariadenie Bzigo zistí, že sa komár nachádza v miestnosti, pomocou prepojenia so sprievodnou mobilnou aplikáciou okamžite upozorní používateľa. Aby mohol vidieť, kde sa hmyz v miestnosti nachádza, zariadenie prostredníctvom projekcie červeného laserového lúča zvýrazní oblasť tesne okolo komára, keď sa prestane pohybovať. No a potom je to už len na samotnom používateľovi, aby sa ho akýmkoľvek spôsobom zbavil.

Detektor komárov Bzigo

Súčasný prototyp, ktorý bol odhalený aj na veľtrhu CES 2020 v Las Vegas, je údajne schopný pozorovať komáre až do vzdialenosti 8 metrov. Je určený pre použitie v interiéri.

Bzigo sa dá zarezervovať na stránke výrobcu vložením vkladu 9 dolárov. Záujemca potom získa celkovú zľavu 30 dolárov z plánovanej maloobchodnej ceny 169 dolárov pri vydaní produktu. Ten by sa na trh mal dostať niekedy začiatkom budúceho roka.

Detektor komárov Bzigo